کد مطلب: 

13823

درخواست شرکت اپل مبنی بر تقاضای ثبت تغییر علامت تجاری در تاریخ یکم اسفند ماه ۱۳۹۲ مورد موافقت قرار گرفت و این شرکت می‌تواند از این پس تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران نیز به فعالیت بپردازد.

 

به گزارش سیتنا، سایت لپ‌تاپ مدیا نوشت: در آگهی ثبت رسمی این شرکت آمده است که به موجب اظهارنامه ثبت علامت به شماره ۱۳۹۲۵۰۱۴۰۰۰۱۰۰۵۶۱۳ مورخ ۱۱/۰۳/۱۳۹۲ علامت تجاری با مشخصات زیر تقاضای ثبت شده است:

شرکت اپل اینک APPLE INC، به نشانی: وان اینفینیت لوپ کوپرتیو کالیفرنیا ۹۵۰۱۴ ایالات متحده آمریکا۱ INFINITE LOOP CUPERTINO, CA ۹۵۰۱۴ UNITED STATES OF AMERICA

اجزاء علامت: تغییر علامت ۶۶۰۵۵ به تصویر یک عدد سیب که قسمتی از آن خورده شده است. طبق نمونه
کالاها/ خدمات/ طبقه/ طبقات تغییر علامت ثبت شده به شماره ۶۶۰۵۵: طبقه ۹: کامپیوترها، لوازم جنبی کامپیوتر، واسطه های خام کامپیوتری مانند دیسکهای مغناطیسی و نوارها، دستگاهها و لوازم ارتباطی الکتریکی، تجهیزات و دستگاههای مخابراتی، نرم افزارهای کامپیوتر بعلاوه برنامه های کامپیوتری ضبط شده بر روی چیپس ها (chips) و دیسکها و نوارها ـ طبقه ۱۶: رگلام و سربرگ برای خدمات مشاوره ای ـ طبقه ۲۸: سرگرمی و اسباب بازیها، انواع لوازم مخصوص ورزش و ژیمناستیک که در طبقات دیگر ذکر نشده است و همچنین انواع لوازم تزئیناتی برای درخت کریسمس ـ طبقه ۳۵: واردات کامپیوتر و خدمات فروش کامپیوتر
مراتب در دفتر ثبت و ظهر گواهی ثبت علامت قید و جهت اطلاع عموم آگهی می گردد.

 

گفتنی است؛ اپل یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که در زمینهٔ طراحی و ساخت لوازم الکترونیکی مصرفی و نرم‌افزار کامپیوتر فعالیت می‌کند.

 

ایرانیان زیادی به محصولات اپل علاقه دارند اما همیشه مشکلاتی برای خرید و استفاده از سرویس های این شرکت وجود داشته است. کاربران از راه های غیرقانونی یا با استفاده از واسطه ها و مشکلات فراوان از این محصولات و سرویس ها استفاده کرده اند.

 

حال در پی توافق ایران با گروه ۵+۱ در ژنو که بعضی تحریم ها از جمله تحریم های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات لغو شده است، شرکت های زیادی تمایل به حضور در ایران نشان داده اند.

از جمله این شرکت ها، Apple می باشد که در تاریخ ۱ اسفند سال ۱۳۹۲ درخواست ثبت علامت تجاری خود را در ایران نموده است. متن و مشخصات ثبت علامت تجاری که از سند رسمی دریافت شده از سایت روزنامه رسمی برداشت شده به شرح زیر است:

 

 

همچنین در اسناد دیگری درخواست ثبت نام های “Apple”، “Garageband” و “Airplay” و “Iad” شده است.

 

فایل اصلی سند در سایت روزنامه رسمی قابل دریافت است. (لینک)

 

انتهای پیام

دسته بندی: 

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
اپل "اینک" !!! "چیپس ها" !!
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه