کد مطلب: 

249626
چین به تصمیم هوآوی تصمیم دارد درباره سواستفاده گوگل از سیستم عامل اندروید برای تسلط بر بازار و فرایند‌های ضد انحصاری این شرکت تحقیقاتی انجام دهد.
قصد چین برای شروع تحقیقات ضدانحصار درباره گوگل

به گزارش مهر به نقل از رویترز ، دولت چین مشغول زمینه سازی برای آغاز تحقیقات آنتی تراست (ضدانحصار) درباره گوگل است. به گفته یک منبع آگاه این تحقیقات که احتمالا از ماه آینده میلادی آغاز می‌شود، سواستفاده گوگل از سلطه سیستم عامل اندروید بر رقبای بالقوه را بررسی می‌کند.
 
به این ترتیب چین نیز به فهرست کشور‌هایی اضافه می‌شود که فعالیت‌های انحصارگرایانه در گوگل را بررسی می‌کنند.
 
البته شایان ذکر است اجرای این تحقیق با درخواست شرکت هواوی انجام می‌شود. این امر نشان دهنده بالا گرفتن تنش‌ها میان صنعت فناوری  آمریکا و چین است.
 
طبق اطلاعات موجود از زمان اعلام محدودیت‌های تجاری آمریکا علیه هواوی در سال ۲۰۱۹، درآمد این شرکت ۱۲ میلیون دلار کاهش یافته است.
 
از سوی دیگر دولت چین در حال حاضر مشغول تنظیم دوباره قوانین آنتی تراست خود است و همین امر چالش‌های بیشتری را برای گوگل ایجاد می‌کند. زیرا علاوه بر اضافه شدن حوزه‌های جدید به قانون آنتی تراست، حداکثر جریمه قابل وضع برای شرکت‌ها نیز افزایش یافته است.
 
یک منبع ناشناس در این باره می‌گوید: البته چین اقدامات کشور‌های دیگر درباره گوگل مانند پرسش از مدیران اجرایی را زیر نظر دارد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه