کد مطلب: 

249226
وزارت امنیت داخلی آمریکا از شناسایی یک آسیب پذیری خطرناک در سیستم عامل ویندوز سرور خبر داد و از کاربران خواست برای مقابله با این مشکل یک وصله امنیتی نصب کنند.
آسیب پذیری خطرناک ویندوز سرور شناسایی شد

به گزارش فارس به نقل از زد دی نت، واحد امنیت سایبری وزرات امنیت داخلی آمریکا از تمامی سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی در این کشور خواست تا یک وصله امنیتی به روزرسان را بر روی سیستم عامل ویندوز سرور نصب کنند.

این وزارتخانه هشدار داده که در صورت بی توجهی به این موضوع خطرات جدی و بی سابقه ای کاربران را تهدید می کند. آسیب پذیری یادشده که زیرولاگان نام دارد به هکرها و مهاجمان فضای سایبری امکان می دهد تا با نفوذ به شبکه های ویندوز سرور کنترل دامنه های مختلف و در نهایت کل یک شبکه را در دست گرفته و تمامی اطلاعات آنها را سرقت کنند.

مایکروسافت در آگوست سال ۲۰۲۰ یک وصله امنیتی برای رفع آسیب پذیری Zerologon عرضه کرده بود. اما بسیاری از مدیران شبکه ها این وصله را نصب نکرده اند و این بی توجهی باعث اعلام هشدار رسمی دولت آمریکا شده است. وزارت امنیت داخلی آمریکا سطح هشدار این آسیب پذیری را ۱۰ از ۱۰ اعلام کرده و به همه مدیران شبکه های سازمان های فدرال در ایالات متحده تا ۲۱ سپتامبر برای نصب وصله به روزرسان فرصت داده است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه