کد مطلب: 

249175
ترامپ موافقت خود با قرارداد همکاری میان تیک تاک، اورکل و والمارت اعلام کرد که طبق آن یک شرکت جدید در آمریکا تاسیس خواهد شد.
موافقت ترامپ با همکاری تیک تاک و دو شرکت آمریکایی

به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته موافقت خود با قرارداد همکاری تیک تاک، اورکل و والمارت را اعلام کرد.

به گفته ترامپ این قرارداد همکاری به ایجاد یک شرکتی جدید منجر شود که دفتر اصلی آن در تگزاس خواهد بود.

رئیس جمهور آمریکا در این باره گفت: من موافقتم با این قرارداد را اعلام کرده ام. تکمیل شدن این قرارداد خبر خوبی خواهد بود. اگر هم تکمیل نشود، مشکلی نیست.

همچنین او اعلام کرد شرکت جدید حداقل ۲۵ هزار نفر را استخدام می کند و سرمایه ۵ میلیارد دلاری برای آموزش در آمریکا اختصاص می دهد.

تیک تاک اعلام کرده اورکل و والمارت هنگام عرضه اولیه سهام شرکت جدید، می توانند ۲۰ درصد آن را در اختیار بگیرند. پذیره نویسی سهام شرکت نیز سال آینده انجام می شود. سهم اوراکل از این شرکت ۱۲.۵ درصد و والمارت ۷.۵ درصد خواهد بود. 

طبق قرارداد میان تیک تاک، اورکل و والمارت، شرکت آمریکایی میزبان اطلاعات کاربران آمریکایی و ایمن سازی سیستم های رایانشی است. والمارت نیز  خدمات تجارت آنلاین، پرداخت ها و سرویس های دیگر شرکت جدید را برعهده می گیرد.

این خبر در حالی اعلام می شود که روز جمعه وزارت بازرگانی آمریکا  محدودیت هایی را علیه این اپ چینی اعلام کرد که در صورت اجرای شدن، از تعداد کاربران تیک تاک می کاهد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه