کد مطلب: 

247480
شرکت توئیتر فاش کرد به دلیل نقض یک توافقنامه سال ۲۰۱۱ تحت تحقیقات کمیسیون تجارت فدرال قرار دارد و ممکن است بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون دلار جریمه شود.
جریمه توئیتر برای سوءاستفاده از ایمیل و شماره تلفن کاربران

به گزارش سیتنا، سخنگوی توئیتر به بیزنس اینسایدر گفت: پس از اعلام نتایج مالی سه ماهه دوم، شکایتی از کمیسیون تجارت فدرال دریافت کردیم که در آن گفته شده بود ما توافق سال ۲۰۱۱ خود را نقض کرده ایم. بر اساس مقررات حسابداری استاندارد، هزینه حل و فصل این اتهام را در حسابهای مالی آتی خود لحاظ کرده ایم.

بر اساس شکایت کمیسیون تجارت فدرال، ظاهرا توییتر از شماره تلفن و ایمیل کاربران که برای ایمنی و امنیتشان در حساب توییتری خود فراهم کرده بودند برای تبلیغات هدفمند در فاصله سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۹ استفاده کرده است.

توییتر اکتبر گذشته اذعان کرد از شماره تلفن و ایمیل کاربران که با نیات تامین امنیت حسابشان در توییتر و تایید دو مرحله ای ارسال کرده بودند، برای ارسال تبلیغات هدفمند به آنها استفاده کرده است. توییتر اعلام کرد از این اطلاعات ناخواسته استفاده شده و اطلاعی ندارد اطلاعات چه تعدادی از کاربران به این شکل مورد استفاده قرار گرفته است.

کمیسیون تجارت فدرال اعلام کرده که با این اقدام، توییتر توافقی را که در سال ۲۰۱۱ با این آژانس داشت، نقض کرده و با کوتاهی در حفظ اطلاعات شخصی کاربران، مصرف کنندگان را فریب داده و حریم خصوصی آنها را به خطر انداخته است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، توییتر پس از هک شدن گسترده حسابهای توییتری در ماه گذشته، با تفحص جدیدی پیرامون اقدامات امنیتی روبروست. ظاهرا کارمندان توییتر  فریب خورده و ابزارهای داخلی را در اختیار هکرها قرار داده و به آنها اجازه داده اند کنترل حسابهای دهها شخصیت معروف در توییتر از جمله باراک اوباما، جو بایدن، الون ماسک و شرکت اوبر را به دست بگیرند. هکرها از این حسابها برای کلاهبرداری ارز دیجیتالی استفاده کردند که به ۱۲۰ هزار دلار بالغ شد. سه نفر در ارتباط با این واقعه دستگیر شده اند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه