کد مطلب: 

246329
شرکت مایکروسافت با ارائه جزئیات جدیدی از پلتفرم خود در مراسم Microsoft Build، تلاش کرد برنامه‌نویسان را به آینده فعالیت با این شرکت امیدوار سازد.
مایکروسافت پلتفرم برنامه‌نویسی جدید خود را معرفی کرد

به گزارش سیتنا، سال ۲۰۲۰ رسید و شرکت مایکروسافت همواره در تلاش است تا رابط برنامه‌نویسی کاربردی متفاوتی را برای اعمال بر سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ آزمایش کند. از طرفی سرویس قدیمی موجود روی ای‌پی‌آی ویندوز‌های ۳۲ بیتی وجود دارد، همچنین مایکروسافت دیگر پلتفرم جهانی ویندوز یا همان UWP را مد نظر قرار داده است. این پلتفرم یک رابط برنامه‌نویسی کاربردی جدید است که همزمان با سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ معرفی شد.

پلتفرم جهانی ویندوز یا همان UWP ساخته شده تا به برنامه‌های سیستم‌عامل‌ها اجازه فعالیت روی دستگاه‌های متفاوت را بدهد. این پلتفرم که بر حفظ امنیت اطلاعات کاربری تمرکز بسیاری دارد تنها از طریق سرویس Microsoft Store قابل دانلود است و افراد می‌توانند از آن روی رایانه‌های شخصی، کنسول‌های ایکس‌باکس و همچنین HoloLens استفاده کنند.

با این حال بسیاری از برنامه‌نویسان در توسعه این برنامه دچار شک شده‌اند؛ چرا که پلتفرم جدید، کنترل بسیار زیادی را به شرکت مایکروسافت می‌دهد. از این رو شرکت مذکور روز گذشته در طی کنفرانس Build راه حل تازه‌ای را به مراجعه‌کنندگان پیشنهاد کرد. مایکروسافت اظهار داشت که سعی دارد هر دو پلتفرم را با یکدیگر مخلوط کند تا افراد با محیطی آشناتر سروکار داشته باشند. همچنین گفته شده که سرویس جدید از برنامه‌های مختلفی پشتیبانی می‌کند و دیگر زبان‌های برنامه‌نویسی C++ و Net دچار محدودیت نمی‌شوند. این اقدام مایکروسافت همچنین شامل رابط کاربری WinUI می‌شود.

این رابط کاربری همچنین باعث می‌شود برنامه‌ها در دستگاه‌های متنوع‌تری قابل اجرا باشند. در ادامه شرکت مایکروسافت WebView2 را نیز برای برنامه‌نویسان در دسترس قرار داده است. مایکروسافت همچنین قصد دارد در مراسم Build که این روز‌ها در حال برگزاری است، انعطاف‌پذیری پروژه جدیدشان را به نمایش بگذارد. از این جهت قرار شده تا نمونه‌ای از نرم‌افزار نوشته‌شده با زبان C++ که در ۱۵ سال پیش نیز قابل تولید بود را با پلتفرم جدید هماهنگ کند و آن را مستقیماً به دستگاهی مانند iPad وارد کند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه