کد مطلب: 

245981
محققان دانشگاه ایالتی کلورادو یک استراتژی غیرتهاجمی توسعه دادند که امکان شناسایی مناطق در معرض خطر آلودگی بیماری کووید ۱۹ را فراهم می‌کند.
استفاده از شبکه‌ تلفن همراه جهت ردگیری شیوع کووید ۱۹

به گزارش سیتنا به نقل از ساینس‌دیلی، محققان با اطلاع از این که بیماری کووید ۱۹ در صورت عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، به سادگی منتقل می‌شود و از طرفی امروزه تقریبا تمام شهروندان از تلفن همراه استفاده می‌کنند، استراتژی جدیدی را برای شناسایی مناطق شلوغ و بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی توسعه دادند.

در این استراتژی از فناوری‌های شبکه مخابراتی موسوم handover and cell (re)selection یا (HO/CS) که امکان حرکت آزادانه کاربران را فراهم می‌کنند، برای گردآوری اطلاعات مربوط به جابه‌جایی و تراکم کاربران در هر محدوده استفاده می‌کنند.

این اطلاعات که به طور دائمی به‌روزرسانی می‌شوند، امکان شناسایی مناطق در معرض خطر را فراهم می‌کند. در واقع هرچه میزان HO/CS بیشتر باشد، به این معنی است که تراکم جمعیت و جابه جایی مردم در یک منطقه بیشتر است و احتمال انتقال کووید ۱۹ نیز بیشتر است.

به اعتقاد محققان با استفاده از این رویکرد می‌توان درصد افرادی را که در منزل باقی مانده‌اند تخمین زد و جوامعی را که سیاست‌های سلامت عمومی را رعایت می‌کنند، شناسایی کرد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه