کد مطلب: 

245075
به دنبال کشته شدن یک شهروند آفریقایی آمریکایی توسط پلیس آمریکا، توئیتر تصویر حساب کاربری خود را به رنگ مشکی درآورد.
اقدام توئیتر در اعتراض به نژادپرستی در آمریکا

به گزارش سیتنا، در پی کشته شدن شهروند آفریقایی آمریکایی توسط پلیس در آمریکا، بسیاری از مردم این کشور دست به تظاهرات زدند و بر علیه نژادپرستی و استکبار برخاستند. این تظاهرات و مخالفت‌ها تنها به صورت حضوری شکل نگرفت و پلتفرم‌ها در فضای مجازی نیز واکنش‌های خود را داشتند.

یکی از پلتفرم‌هایی که بیش از رقبای خود درگیر این مسائل شده توئیتر است. شرکت مذکور که چندی پیش تصمیم به حذف پست خشونت‌آمیز دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، گرفته بود، حالا با تغییر رنگ لوگوی خود باری دیگر سعی دارد حمایت خود از رنگین‌پوست‌ها را در مقابل سیاست‌های اشتباه آمریکا نشان دهد.

پلتفرم توئیتر در اقدام اخیرش تصویر حساب کاربری شرکت خود را به رنگ مشکی درآورد و همچنین برچسب داغ شده Black Lives Matter به معنی «زندگی رنگین‌پوست‌ها اهمیت دارد» را بر روی صفحه خود قرار داد. این عمل زمانی اتفاق می‌افتد که ترامپ بیش از هر زمانی با پلتفرم توئیتر به مشکل برخورده است و همواره آن‌ها را تهدید می‌کند. گفتنی است توئیتر پیش از حذف کردن پست ترامپ از حساب کاربری وی، لینکی برای چک کردن صحت گفته‌های رئیس‌جمهور آمریکا در زیر پست‌های او قرار داده بود که این امر نیز عصبانیت ترامپ را به همراه داشت.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه