کد مطلب: 

245071
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد دو کشور مقدونیه و فیلیپین به کانون‌های جدید انتشار اخبار دروغین و شایعات در مورد ویروس کرونا مبدل شده اند.
مقدونیه و فیلیپین مراکز جدید انتشار اخبار دروغ کرونا

به گزارش سیتنا به نقل از ان بی سی نیوز، تحقیقاتی که در این زمینه توسط فیس بوک صورت گرفته نشان می‌دهد دو کشور یادشده محل میزبانی از تولیدکنندگان محتوای دروغین در مورد ویروس کرونا بوده‌اند و این شایعات به طور گسترده در فیس بوک بازنشر شده‌اند.

یکی از سایت‌های اصلی منتشرکننده این نوع خبرها که محتوایش توسط کاربرانی به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک بازنشر می‌شود، Natural News است، که انبوهی از اخبار و ویدئوهای دروغین را در مورد ویروس کرونا میزبانی می‌کند.

این سایت انتشار ویروس کرونا را بخشی از تلاش دولت آمریکا برای کنترل جمعیت از طریق تزریق واکسن‌های مضر برای سلامتی دانسته بود و حتی مدعی شده بود ماسک زدن خطر ابتلاء به کرونا را کاهش نمی‌دهد.

این سایت مدعی شده بود دکل‌های نسل پنجم تلفن همراه به گسترش ویروس کرونا کمک می‌کنند. سایت یادشده سایت‌های همکار زیادی دارد که از جمله آنها می‌توان به NewsTarget و Brighteon اشاره کرد.

فیس بوک از پاک کردن پست‌های حاوی اخبار دروغین این وب سایت خبر داده و از تلاش سازماندهی شده حامیان این سایت در کشورهای فیلیپین و مقدونیه برای بازنشر داده‌های مذکور خبر داده است. بعد از بسته شدن صفحه رسمی سایت Natural News در فیس بوک، این سایت با راه اندازی گروه‌هایی درصدد انتشار اخبار دروغین خود است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه