کد مطلب: 

245060
دستور اجرایی ترامپ بر ضد توئیتر و دیگر شبکه های اجتماعی با انتقاد تند بسیاری از حقوقدانان آمریکایی مواجه شده که معتقدند وی با این کار در حال سیاست گذاری غلطی است.
حمله‌ی حقوقدانان به ترامپ در دفاع از توئیتر

به گزارش سیتنا به نقل از ان بی سی نیوز، توئیتر در هفته گذشته برای دو توئیت ارسالی ترامپ از برچسب راستی آزمایی استفاده کرد تا مشخص شود در مورد صحت ادعاهای وی تردیدهایی وجود دارد. این امر به خشم ترامپ انجامید و وی در واکنش قوانین جدیدی را تصویب کرد که می تواند حتی منجر به تعطیلی شبکه های اجتماعی شود.

بر اساس دستورالعمل ترامپ شبکه های اجتماعی مسئول مطالبی هستند که کاربران با استفاده از امکانات آنها منتشر می کنند. این در حالی است که تا به حال خود ناشران مطالب مسئول پست های خود بودند. حقوق دان ها می گویند این تحول ممکن است باعث شود تا مدیران شبکه های اجتماعی به طور مرتب به دادگاه احضار شوند و هزینه اداره شبکه های مذکور به علت درگیری های حقوقی تا بدان حد افزایش یابد که تداوم فعالیت فیس بوک،توئیتر، اینستگرام و غیره غیرمنطقی جلوه کند.

البته بسیاری از حقوق دانان آمریکایی هم معتقدند که نباید تصور کرد ترامپ با صدور دستورالعمل های اجرایی می تواند نقش کنگره را ایفا کند. وضع قانون در صلاحیت کنگره و نه رئیس جمهور است و تصمیم وی تاثیر محدودی دارد و دادگاه ها و کنگره در برابر آن تسلیم نمی شوند.

حقوق دان ها می گویند در صورت تداوم فشارهای ترامپ شبکه های اجتماعی مجبور به سانسور گسترده دیدگاه های کاربران خود می شوند و همین امر باعث مهاجرت جدی کاربران و عدم اعتماد آنها به توئیتر،فیس بوک، اینستگرام و غیره می شود. همچنین تهدیدات ترامپ برای جلوگیری از حذف دروغ پراکنی های وی، به دیگر حامیان او نیز جرات و جسارت انتشار مطالب دروغین را در شبکه های اجتماعی می دهد و این امر در فاصله چند ماه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نفع ترامپ است تا بتواند افکار عمومی را فریب دهد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه