کد مطلب: 

240625
تحقیقات یک شرکت نشان می دهد مرورگر اوپرا چهار اپلیکیشن وام دهی اندروید دارد که در ازای پرداخت وام بهره بالایی از کاربران دریافت و قوانین گوگل پلی را نقض می کنند.
اپلیکیشن‌های وام‌دهی اوپرا دردسرساز شد

به گزارش سیتنا به نقل از انگجت، مرورگر اوپرا به دفعات ادعا کرد اخلاقیات را به شدت رعایت می کند اما اکنون متهم شده از پروژه های جانبی خود سواستفاده کرده است.

شرکت «هیندنبرگ ریسرچ» (Hindenburg Research) با انتشار گزارشی ادعا می کند مرورگر اوپرا ۴ اپلیکیشن وام دهی اندروید دارد که بازارهای هند، کنیا و نیجریه(CashBean, OKash, OPay and OPesa) را هدف گرفته اند. به نظر می رسد این اپلیکیشن ها سیاست های گوگل پلی استور را درباره «ممنوعیت وام هایی با بهره کلان» زیر پا گذاشته اند و ظاهری گمراه کننده دارند.

«هیندنبرگ  ریسرچ» در تحقیقات مالی قضایی متخصص است.

این اپلیکیشن ها ادعا می کنند نرخ سودی حدود ۳۳ درصد یا کمتر دریافت می کنند اما نرخ سود واقعی بسیار بالاتر است، به طوریکه نرخ بهره دریافت وام از اپلیکیشن OPesaبه ۴۳۸ درصد می رسد. از سوی دیگر مدت زمان بازپرداخت وام ۹۱تا ۳۶۵ روز اعلام شده اما در اپلیکیشن OKash فرد باید وام را در ۲۹ روز بازپرداخت کند.

این درحالی است که مدت زمان بازپرداخت وام در این اپلیکیشن کمتر از بازه زمانی تعیین شده توسط گوگل (حداقل ۶۰ روز) است.

وام گیرندگانی که نتوانند اقساط وام خود را بپردازند با شرایط سخت تری روبرو می شود و ممکن است نرخ بهره وام آنها به ۸۷۶ درصد برسد. 

از سوی دیگر این اپلیکیشن ها شماره تماس های موجود در فهرست موبایل را سرقت می کند و با افراد خانواده، دوستان و آشنایان فرد تماس می گیرند تا برای بازپرداخت وام او را تحت فشار قرار دهند. همچنین به کاربران هشدار داده می شود علیه آنها اقدام قانونی انجام می شود. این در حالی است که بسیاری از دریافت کنندگان وام افراد جوانی هستند که احتمالا به دلیل مشکلات اعتباری این چنینی، آینده مالی و شغلی شان به خطر می افتد.

هیندنبرگ معتقد است اوپرا از اپلیکیشن های وامدهی برای ایجاد رشد مالی مصنوعی استفاده می کند. این در حالی است که سودآوری کسب و کار اصلی آن بسیار پایین است و این شرکت میلیون ها دلار در اپلیکیشن ها سرمایه گذاری کرده است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه

یادداشت