کد مطلب: 

239554
مشاور امنیت ملی آمریکا به دولت انگلستان اعلام کرد که هوآوی قصد دارد با دراختیار گرفتن فناوری 5G بریتانیا، اطلاعات هسته‌‌ای این منطقه را سرقت کند.
آمریکا به انگلیس برای استفاده از خدمات 5G هواوی هشدار داد

به گزارش سیتنا، شرکت هوآوی چند ماهی است که توسط دولت آمریکا تحریم شده و شرکت‌های آمریکایی که مسئولیت خدمات رسانی به گوشی‎‌‌های اندرویدی را دارند نیز موظف شده‌اند که خدمات خود به این شرکت را قطع کنند. یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های آمریکایی که سیستم عامل اندروید روی گوشی‌های هوشمند را طراحی کرده، شرکت گوگل است. این شرکت هم چندی پیش اعلام کرده بود که گوشی‌های جدید این شرکت هیچ کدام از خدمات گوگل را دریافت نخواهند کرد و هوآوی باید به فکر نصب سیستم عاملی جدید برای گوشی‌‌های خود باشد. اما ظاهرا تحریم‌های آمریکا فقط شامل گوشی‌های هوآوی نشده است و آمریکا به تازگی به دولت انگلستان اعلام کرده که از سخت افزارهای شرکت هوآوی برای زیر ساخت فناوری 5G استفاده نکند.

رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی آمریکا، به تازگی به دولت انگلستان اعلام کرده است که استفاده از سخت افزارهای هوآوی به معنای اجازه دادن به این شرکت چینی بر نظارت روی اینترنت این کشور است و به نوعی امنیت ملی انگلستان را تحت شعاع قرار خواهد داد. این در حالی است که هوآوی اعلام کرده که هیچ نظارتی بدون اجازه کشور میزبان خدمات این شرکت، روی زیر ساخت‌های 5G نخواهد داشت و قرار نیست هیچ اقدامی بدون نظارت کشور میزبان انجام شود.

مشاور امنیت ملی آمریکا همچنین اعلام رده است که هوآوی با سرمایه گذاری در انگلستان صرفا قصد دارد اسرار هسته‌ای انگلستان و همچنین اطلاعات دو سازمان امنیتی MI6 یا MI5 را به سرقت ببرد؛ هرچند این حرف‌ها صرفا در حد ادعایی از سوی آمریکاست و دولت آمریکا هیچ مدرکی مبنی بر جاسوسی هوآوی ندارد.

از طرفی هم شرکت هوآوی اعلام کرده که قصد دارد تمامی خدمات خود را با نظارت بین المللی انجام دهد و هرگز قصد جاسوسی از کشوری را نخواهد داشت؛ با این حال باید منتظر ماند و دید که هوآوی همچنان به طراحی زیر ساخت‌های 5G در انگلستان ادامه خواهد داد یا دولت بریتانیا از ادامه همکاری با هوآوی دست خواهد کشید.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه