کد مطلب: 

238504
فیسبوک در نامه ای به مقامات انگلیسی، آمریکایی و استرالیایی اعلام کرده رمزگذاری پیامرسان خود را تضعیف نمی کند. اما به نظر نمی رسد مقامات کشورها به این پاسخ قانع شوند.
فیسبوک در مقابل خواسته مقامات انگلیس و آمریکا مقاومت می‌کند

به گزارش سیتنا به نقل از انگجت، مقامات آمریکا، استرالیا و انگلیس امیدوار بودند پس از ارسال نامه ای شدیداللحن پیامرسان فیس بوک رمزگذاری «سربه سر» (end-to-end) را  پایان دهد، اما آنها با پاسخ غیر منتظره ای روبرو شدند.

فیس بوک نامه ای به بیل بار دادستان کل آمریکا، چادولف وزیر امنیت میهن آمریکا و وزرای مربوطه انگلیس و استرالیا ارسال کرده است. او در این نامه اعلام کرده رمزگذاری اپلیکیشن هایی مانند فیس بوک مسنجر و واتس اپ را کمتر نمی کند.

این شرکت ادعا می کند نمی توان در فرایند رمزگذاری یک در پشتی ایجاد کرد که فقط پلیس و دولت ها به آن دسترسی داشته باشند. فیس بوک اشاره می کند، اگر قرار باشد رمزگذاری کمرنگ تر شود هر فردی در هر مکانی می تواند به اطلاعات کاربران دسترسی داشته باشد. چنین روزنی به مجرمان و هکرها اجازه می دهد تا اطلاعات کاربران را سرقت کنند.

همچنین فیس بوک اشاره کرده بیش از ۱۰۰ سازمان نیز به همین اصل معتقد اند. این در حالی است که پیش از این اپل، گوگل، مایکروسافت و شرکت های بزرگ دیگر نیز با کاهش رمزگذاری مخالفت کرده بودند.

البته تاکنون مقامات به طور رسمی نسبت به نامه فیس بوک واکنش نشان نداده اند، اما به نظر نمی رسد سیاستمداران به آسانی این نامه را قبول کنند و به همین پاسخ قانع شوند. 

در استرالیا قانونی به تصویب رسیده که دسترسی به محتوای رمزگذاری شده را ملزوم می کند. در کشورهایی مانند انگلیس قوانین مشابهی پیشنهاد شده است.

دولت ها معتقدند رمزگذاری «سر به سر» به تروریست ها و مجرمان اجازه می دهد به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه