کد مطلب: 

238225
فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: فضای افسارگسیخته مجازی، مصداق بارز فتنه انگیزی در جوامع اسلامی است و امروز دشمن به شدت در فضای مجازی در حال شبهه انگیزی و ابهام آفرینی در حوزه های مختلف است.
فضای افسارگسیخته مجازی، مصداق بارز فتنه‌انگیزی در جوامع اسلامی است

به گزارش سیتنا، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش، در مراسم اختتامیه سی و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان پایور و وظیفه این نیرو، ضمن تبریک میلاد با سعادت یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت امام حسن عسکری(ع)، گفت: افرادی که با قرآن انس دارند، عزیز هستند و از جایگاه و منزلت بالایی برخوردارند.

وی با اشاره به اینکه جهان امروزی در برهه متلاطمی قرار دارد، افزود: پس از پایان جنگ سرد و فروپاشی شوروی، جهان در دوره گذار و حالتی معلق میان مکاتب داعیه‌دار قرار گرفت که هر کدام به نحوی سعی بر اثبات حقانیت خود داشتند که این رقابت تا به امروز نیز ادامه دار است.

امیر سرتیپ نصیرزاده ادامه داد: در این میان مکتب اسلام نیز از جمله مکاتبی است که در تلاش است تا خود را به عنوان الگویی مترقی مطرح کند و از همین روست که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از کلیدواژه «تمدن اسلامی» سخن به میان می آورند.

وی، قرآن را سند اثبات حقانیت مکتب اسلام دانست و خاطر نشان کرد: قرآن سندی محکم و مستدل در اثبات حقانیت مکتب اسلام و چیرگی آن در قیاس با سایر مکاتب است که وظیفه خادمان قرآنی را بسیار خطیر و سنگین می کند تا با تشریح و تفسیر صحیح بطون قرآن، این کتاب آسمانی را به شایسته ترین نحو ممکن، به آحاد جامعه عرضه کنند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش همچنین به فتنه انگیزی های اخیر در عراق و لبنان و اغتشاشات آبان ماه در برخی شهرهای کشورمان اشاره و بیان کرد: فتنه ای که دشمنان در کشورهای اسلامی بالاخص در غرب آسیا طی ماه های اخیر برپا کردند، حاصل برنامه ریزی گسترده اجانب بود؛ در همین رابطه اما قرآن کریم توصیه ای حکیمانه دارد که در آیه 28 از سوره مبارکه آل عمران آمده است «لایتخذ المومنون الکافرین اولیاء من دون المومنین» بدین مفهوم که مومنان نباید کافران را به جای مومنان سرپرست خود بگیرند و اگر از این اصل تخطی کنند دچار فتنه و آشوب خواهند شد.

امیر نصیرزاده، فضای افسارگسیخته مجازی را مصداق بارز فتنه انگیزی در جوامع اسلامی عنوان و تصریح کرد: امروز دشمن به شدت در فضای مجازی در حال شبهه انگیزی و ابهام آفرینی در حوزه های مختلف است و سعی بر آن دارد تا با تاثیرگذاری سوء بر اذهان مخاطبین غالباً جوان، از داخل آحاد جامعه یارگیری کند و این همان خطری است که باید همگان نسبت بدان بیمناک باشند و مسیر را برای فتنه انگیزی دشمنان، باز نگذارند.

وی در پایان، وجود برخی مشکلات در جامعه را ناشی از کم توجهی به فرامین الهی موجود در کتاب الله دانست و اظهار کرد: کمرنگ شدن روحیه تعاون و اتحاد و همچنین بی توجهی به فریضه بنیادین همچون امر به معروف و نهی از منکر از جمله مسائلی است که باید درخصوص آن تجدیدنظر صورت گیرد چراکه راه حل تمامی مشکلات، تنها در رجوع به آیات نورانی وحی موجود است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه