کد مطلب: 

238178
سارقین در زمانی که اسماعیل شریفات در بازی پیکان برابر صنعت‌نفت حضور داشته، حساب او را خالی کرده‌اند.
سرقت سنگین از حساب بانکی بازیکن سابق استقلال

به گزارش خبرورزشی، اسماعیل شریفات مهاجم پیکان طی تماسی اعلام داشت که حساب بانکی‌اش در حین دیدار این تیم مقابل صنعت نفت مورد دستبرد سارقین قرار گرفته است.

اسماعیل شریفات با بیان این مطلب گفت: «متأسفانه بعد از پایان دیدار مقابل صنعت نفت وقتی تلفن همراه خودم را برداشتم دیدم در چند نوبت با رمز دوم من با مبالغ میلیونی خرید انجام‌ شده است و این خریدها تا آنجا انجام شد که در حال حاضر تنها ۵۰ هزار تومان از حساب من باقی مانده است.»

او که سعی می‌کرد خود را خونسرد نشان دهد در ادامه افزود: «من وظیفه خود را دیدم که از این طریق اطلاع‌رسانی کنم تا مردم و همچنین سایر فوتبالیست‌ها با عوض کردن رمز دوم تا حدی از این اتفاق بسیار تلخ جلوگیری کنند. هرچند فکر نمی‌کنم با توجه به اینکه قدرت هکرها به امنیت بعضی از بانک‌ها می‌چربد، تعویض رمز دوم بازهم فایده‌ای داشته باشد اما درهرصورت من به همه توصیه می‌کنم این کار را انجام دهند. من متأسفم برای اینکه تعدادی از بانک‌ها هنوز نتوانسته‌اند امنیت لازم را برای مبالغی که امثال من در آنجا به امانت می‌گذاریم قائل شوند، در حالی که درجایی دیگر هستی باید شاهد خالی شدن هرلحظه حسابت باشی و صدایت هم به هیچ کجا نمی‌رسد. تنها به تو می‌گویند که به پلیس فتا شکایت کن»

شریفات که از ذکر نام این بانک هم خودداری کرد اظهار داشت: «اگر لازم باشد اسم این بانک را خواهم برد و جالب است وقتی برای شکایت تماس می‌گیرم، یک پروسه بسیار طولانی را پیش پای من گذارند و تأکید می‌کنند که حتماً باید در تمام طول این پروسه خودم هم حضورداشته باشم و این در حالی است که باوجود طی همه این دستورات ،هیچ تضمینی برای بازگشت پولت هم به شما نمی‌دهند. آخر من با این مشغله کاری و این حجم از سفرهای زیادی که در طی هرماه دارم چطور می‌توانم پیگیری شکایتم از بانک مربوطه به پلیس فتا داشته باشم.»

وی در پایان با ابراز ناراحتی بسیار زیاد تصریح کرد: «بازهم ازاینجا از مردم مظلوم ایران خواهش می‌کنم که نسبت به مبالغی که به بانک‌ها می‌سپارند وسواس بیشتری نشان دهند و حداقل رمز دوم خود را ماه‌به‌ماه تغییر دهند تا مثل من حسابتان در عرض نیم ساعت خالی نشود.»

به‌هرحال در تمام اخباری که درخصوص سرقت از بازیکنان خارجی به گوش رسیده، کمتر خبری از خالی شدن حساب از طریق کارت‌بانکی شنیده‌شده است، در شرایطی که اسماعیل شریفات اولین کسی نیست که شامل حال این نوع سرقت در ایران می‌شود. امیدواریم روزی برسد که با ارائه راهکارهای مناسب مثل استفاده از رمز یک‌بارمصرف دیگر شاهد چنین سرقت ساده‌ای از کسی نباشیم.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه