کد مطلب: 

238079
مدیر کانال تلگرامی که کلکسیونی از جرایم را در پرونده خود دارد، به اعدام، حبس، شلاق و جریمه نقدی محکوم شد. حکم مجازات این مرد در دیوان عالی کشور تایید شد.
اعدام برای مدیر کانال تلگرامی/دادگاه فردیس توبه او را نپذیرفت

به گزارش رکنا، چندی قبل گزارشی از ضابطان قضایی در اختیار دادستانی فردیس قرار گرفت که در آن پرده از اقدامات مجرمانه مردی در فضای مجازی برداشته بود. بر اساس این گزارش، میثم ۳۹ ساله مدیر یک کانال تلگرامی بود که فعالیت‌های گسترده‌ای در فضای مجازی علیه پیامبر(ص) و ائمه اطهار انجام می‌داد.

او در مدت فعالیتش بیش از ۱۵ هزار مطلب توهین آمیز در گروه‌های تلگرامی منتشر کرده بود.

در ادامه متهم با دستور بازپرس پرونده دستگیر شد و ادعا کرد از سر حماقت این کارها را انجام داده و مبتلا به مشکلات عصبی است.

میثم به پزشکی قانونی معرفی شد که پزشکان با معاینه او اعلام کردند، هیچ نشانه‌ای از اختلال روانی در او مشاهده نشده است.

همچنین تحقیقات نشان داد، او بیکار بوده و از دوسال قبل با گروه‌های مخالف نظام آشنا شده و اقدامات خود را آغاز کرده است.

با تکمیل تحقیقات در دادسرا برای مرد جوان به اتهام نگهداری سلاح، نگهداری اسپری اشک آور، شرب خمر، اهانت به مقدسات، نگهداری مشروبات دست ساز و تبلیغ علیه نظام، کیفرخواست صادر شد و پرونده برای محاکمه به شعبه یک دادگاه کیفری استان البرز ارسال شد.

میثم در جلسه دادگاه در دفاع از خود گفت: فکر می‌کنم تحت تاثیر شیطان این کار را می‌کردم. مطالب را برای گروه‌های مختلف می‌فرستادم. بعضی از ادمین‌ها آن را پاک و برخی از ارسال این مطالب استقبال می‌کردند.

قضات دادگاه بعد از دفاعیات متهم و وکیل مدافعش، توبه او را احراز نکرده و میثم به خاطر ساب النبی به اعدام و به خاطر دیگر جرایمش به حبس، شلاق و جریمه نقدی محکوم شد.

با اعتراض میثم به حکم مجازاتش، پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شد و قضات دیوان عالی کشور رای دادگاه را تایید کردند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

دیدگاه‌ها

تصویر Standby
خدا رحمت کند قضاتی را که قاطعانه و بیدرنگ حدود شرعیه را جاری کنند خدا لعنت کند شیطان‌پرست معاندی را که با اهانت به مقدسات، هنجارهای اولیۀ اجتماعی را زیر پا گذارد
ارسال شده توسط Standby در 15 آذر 98 - 21:14

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه