کد مطلب: 

238047
شرکت "مایکروسافت" اعلام کرده که اپلیکیشن "هوش مصنوعی برای مشاهده"(Microsoft's Seeing AI)، علاوه بر زبان انگلیسی، از پنج زبان دیگر هم پشتیبانی خواهد کرد.
اپلیکیشن "مایکروسافت" برای نابینایان به پنج زبان دیگر مجهز شد

به گزارش سیتنا به نقل از انگجت، تاکنون برنامه هوش مصنوعی شرکت "مایکروسافت"(Microsoft) موسوم به "هوش مصنوعی برای مشاهده"(Microsoft's Seeing AI) به افراد نابینا و کم‌بینا کمک کرده که داده‌های تصویری را به صورت شنیداری درآورند.

ولی یک مشکل اساسی راجع به آن وجود دارد که تنها به زبان انگلیسی است.

به این ترتیب افرادی که زبان انگلیسی بلد نیستند نمی‌توانند از این اپلیکیسن استفاده کنند.

در این راستا شرکت مایکروسافت به حل این مشکل برخواسته و این برنامه را به نحوی بروزرسانی کرده که از زبان‌های هلندی، فرانسوی، آلمانی، ژاپنی و اسپانیایی پشتیبانی می‌کند.

به این ترتیب نابینایان بیشتری در سراسر جهان می‌توانند از این برنامه استفاده کنند.

این اپلیکیشن مبتنی بر "یادگیری ماشین"، به خصوص تشخیص اشیا و صحنه‌ها است.

تنها کاری که کاربر باید انجام دهد، انتخاب عکس از راه لمس کردن آن است. این ویژگی به کاربران امکان می‌دهد تنها عکس را لمس کنند تا توضیحی در مورد آن بشنوند. این اپلیکیشن می‌تواند ظاهر فیزیکی افراد را نیز توضیح دهد و حالت آنها را پیش‌بینی کند.

اپلیکیشن "Seeing AI" همچنان به صورت رایگان دانلود می‌شود. ولی مشکل اینجاست که همچنان بسیاری از مردم جهان از جمله مردم کشورهای پرجمعیت مانند چین و هند نمی‌توانند از این برنامه استفاده کنند.

گفتنی است این برنامه تنها برای سیستم عامل "iOS" است و عدم دسترسی آن برای گوشی‌های سیستم عامل "اندروید" یک ضعف بزرگ برای آن به حساب می‌آید. چون در بسیاری از کشورهای دنیا استفاده از "آیفون" و "آیپد" کمتر متداول است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه