کد مطلب: 

237085
هکرهای برتر چینی طی روزهای اخیر در شهر چنگدو گرد هم آمدند تا در رقابتی موسوم به تیانفو برای هک کردن نرم افزارها و برنامه‌های مختلف شرکت کنند.
رقابت هکری برای نفوذ به مرورگرهای کروم، اج و سفری

به گزارش سیتنا به نقل از زددی نت، در جریان رقابت هکری تیانفو در چین در روزهای ۱۶ و ۱۷ نوامبر محققان امنیتی این کشور و همین طور هکرهای علاقمند روش های حمله متعددی را علیه برخی از محبوب ترین برنامه ها و نرم افزارهای جهان به کار گرفتند.

هدف از این حملات شناسایی آسیب پذیری ها و نقاط ضعف برنامه های مختلف بود که تا به حال شناسایی نشده باشند. به هکرهای برتر جوائز نقدی نیز تعلق گرفت.

محققانی که در رقابت یادشده شرکت کردند موفق شدند برنامه های مختلف و از جمله مرورگرهای اینترنتی اج، کروم و سفری را هک کنند و به سیستم عامل آی او اس اپل هم نفوذ کنند. آنها همچنین آسیب پذیری های برخی تولیدات شرکت های شیوآمی،ویوو و غیره را شناسایی کردند.

از جمله دیگر برنامه های هک شده در این رقابت می توان به آفیس 365، پی دی اف ریدر ادوب، روتر DIR-878 دی لینک و سیستم عامل اوبونتو اشاره کرد. قرار است تمامی آسیب پذیری های امنیتی شناسایی شده در جریان این رقابت به اطلاع شرکت های تولیدکننده نرم افزارهای گوناگون رسانده شود.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه