کد مطلب: 

237084
بیش از ۱۴۶ اپلیکیشن پیش نصب شده سیستم عامل اندروید دارای نقص امنیتی هستند و ایمنی کاربران را به خطر می‌اندازند.
نقص امنیتی گسترده در برنامه‌های پیش‌نصب شده‌ی اندروید

به گزارش سیتنا، گزارش جدید شرکت تحقیقات امنیتی Kryptowire در مورد سیستم عامل اندروید و اپلیکیشن‌های مربوط به آن نشان می‌دهد این سیستم عامل در مواردی با نقص امنیتی شدید مواجه بوده و می‌تواند به طرز بالقوه‌ای ایمنی کاربران را به خطر بی‌اندازد.

سیستم عامل اندروید یکی از گسترده‌ترین و پرکاربردترین سیستم عامل‌های موجود در جهان به ویژه در حوزه تلفن‌های همراه است و از همین رو هرگونه نقص امنیتی مرتبط به این سیستم عامل ایمنی میلیون‌ها کاربر را به خطر می‌اندازد. جدیدترین تحقیقات حاکی از آن است که به طور دقیق به طور دقیق ۱۴۶ اپلیکیشن اندرویدی که اکثر آن‌ها به صورت پیش‌نصب شده روی سیستم عامل موجود هستند و حفره‌های امنیتی خطرناکی را به وجود آوردند.

ایمنی پایین اپلیکیشن‌های از پیش نصب شده اندروید

استراق سمع از طریق میکروفون گوشی و نفوذ به حریم شخصی کاربران از طریق حفره‌های امنیتی از جمله مهم‌ترین مشکلات اپلیکشن‌های سیستم عامل اندروید هستند. در واقع حفره‌های امنیتی این اپلیکیشن‌ها به آسانی شرایط مطلوب برای نفوذ هکرها به حریم شخصی کاربران را فراهم می‌کنند.

کارشناسان فناوری با ابراز نگرانی از تهدید امنیتی موجود گفتند: "میلیون‎‌ها کاربر اندروید در سراسر جهان همه روزه اپلیکیشن‌های مختلفی را روی دستگاه‌های هوشمند خود نصب می‌کنند ولی مشکلی اصلی زمان خود را نشان می‌دهد که کاربر بدون هیچ گونه حق انتخاب مجبور به استفاده از اپلیکیشن‌های خطرناک که به صورت پیش نصب شده روی گوشی یا تبلت موجود هستند، می‌شوند. "

تعداد ۱۴۶ برنامه اندرویدی خطرزا از سوی ۲۹ شرکت مختلف فناوری در جهان طراحی و تولید شده‌اند که در میان آن‌ها نام‌های بزرگی همچون سونی و گوبات دیده می‌شود. گوگل در پاسخ به خبر‌های منتشر شده از باگ امنیتی موجود در اپلیکیشن‌های پیش نصب شده اندروید گفت: "تیم‌های پشتیبانی اندروید با تلاش گسترده در حال شناسایی و بررسی ابعاد نقص امنیتی احتمالی هستند و مطمئنا ما از بروز هرگونه مشکل موجود در این برای کاربران خود جلوگیری می‌کنیم."

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه