کد مطلب: 

237083
دولت تایوان به دلیل نوشتن عبارت تایوان- چین در سه گوشی Huawei P30، P30 Pro و Nova 5T که اعلام می‌‌کند تایوان یکی از ایالت‌های چین است، از فروش این گوشی‌ها جلوگیری کرد.
فروش سه پرچمدار هوآوی در تایوان ممنوع شد

به گزارش سیتنا، شرکت هوآوی در چند سال اخیر توانسته است با توسعه و پیشرفت گوشی‌های خود از محبوبیت بالایی بین کاربران جهان برخوردار شود. اما چند ماه پیش شرکت گوگل اعلام کرد از آنجایی که این شرکت از سوی آمریکا تحریم شده است، گوشی‌هی جدید هوآوی از این پس خدمات گوگل را دریافت نخواهند کرد؛ این خبر به این معنا است که نسل جدید گوشی‌های هوآوی امکان استفاده از همه‌ امکانات سیستم عامل اندروید را نخواهند داشت و نصب برنامه‌ روی این گوشی‌ها صرفا از طریق فروشگاه هوآوی یا دانلود از فروشگاه‌های غیر اصلی انجام خواهد شد.

اما به تازگی مقامات کشور تایوان فروش سه مدل از گوشی‌های هوآوی را متوقف کرده‌اند، طبق اعلام یکی از خبرگزاری‌های معتبر این ممنوعیت فروش به دلیل جاسوسی یا هر اقدام ضد امنیتی از سوی هوآوی نبوده است و علت آن وجود نقص در سیستم عامل این گوشی‌هاست. طبق اعلام کمیسیون ملی ارتباطات کشور تایوان، گوشی‌های Huawei P30، P30 Pro و Nova 5T تا زمانی که هوآوی تغییری در وضعیت فعلی سیستم عامل این گوشی‌ها ندهد، فروش آن‌ها ممنوع خواهد بود.

ظاهرا موضوعی که کشور تایوان با آن مواجه شده، مربوط به برخی ویژگی‌های ساعت جهانی و صفحه تماس در این سه گوشی است. هنگامی که شخصی از کشور تایوان با مالک تلفن‌همراه تماس می‌گیرد، روی صفحه تماس نوشته می‌شود تایوان- چین یعنی این سه گوشی تایوان را یکی از ایالت‌های چین می‌داند، همچنین هنگامی که شخصی در تایوان شماره موبایل جدید را در گوشی خود ذخیره کند نیز با همین عبارت رو به رو خواهد شد.

طبق اعلام مقامات تایوانی این اقدام هوآوی عزت کشور تایوان را زیر سوال می‌برد و تصمیم نهایی کمیسیون ملی ارتباطات این کشور، جلوگیری از فروش این گوشی همراه برای حفظ کرامت ملی تایوان است. با این حال باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا هوآوی این ایراد بسیار عجیب را از سه گوشی مذکور حذف خواهد کرد یا قرار است برای همیشه این سه گوشی از بازار تایوان خداحافظی کنند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه