کد مطلب: 

236471
گفته می‌شود آموزش بلاک‌چین و رمزارز از این پس به دروس مدارس دانش‌آموزان فرانسوی اضافه خواهد شد.
آموزش بلاک‌چین و رمزارز به دانش‌آموزان برای اولین بار!

به گزارش سیتنا، بلاک‌چین که در حال حاضر تنها پلت‌فرم استخراج ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده یا به اختصار رمزارز به شمار می‌رود، در سال‌های اخیر با استقبال بی‌نظیر کاربران از رمزارزهای مختلف همچون بیت‌کوین از شهرت و محبوبیت چشمگیری برخوردار شده‌اند.

بر اساس گزارش وب سایت gizmodo، مدارس فرانسه در مقطع دبیرستان برای نخستین بار در جهان قصد دارند به دانش آموزان خود درباره اصول و فنون بلاک‌چین و رمزارز آموزش دهند تا آنها بتوانند از آمادگی‌های لازم برای ورود به بازار کار و مشاغلی که هم اکنون زنجیروار به فناوری‌های نوظهور و مبانی جدیدی همچون بیت‌کوین و بلاک‌چین برخوردار شوند و دانش‌های لازم را برای مبادلات مالی مربوطه کسب کنند.

وزارت آموزش و پرورش فرانسه به تازگی اعلام کرده است که بعد از تحلیل و بررسی‌های صورت گرفته، تصمیم گرفته شد که اصول رمزارز و فناوری بلاک‌چین به برنامه‌های مدون درسی مدارس مقطع دبیرستان در این کشور اضافه شود تا دانش آموزان با فعالیت‌های قانونی و غیرقانونی در این حوزه آشنا شده و تسلط کافی برای مبادلات مالی و نقل و انتقالات رمزارز را پیدا کنند.

بلاک‌چین نوع جدید و خاصی از شبکه اینترنتی است که در آن اطلاعات مختلف به صورت بلوک‌های هم‌شکل طبقه بندی می‌شوند. اگر واضح تر بخواهیم تفاوت اصلی و عمده این نوع خاص از شبکه بهم پیوسته را با شبکه اینترنت عادی عنوان کنیم، باید به نحوه ذخیره سازی اطلاعات اشاره کرد. این بدان معناست که اطلاعات رد و بدل شده در شبکه اینترنت عادی به صورت متمرکز در یک سرور اصلی ذخیره می‌شوند که توسط هکرها و نهادهای ذی‌ربط قابل دسترسی و ردیابی هستند این در حالیست که اطلاعات منتقل شده در شبکه بلاک چین امکان دسترسی، نفوذ و ردیابی را به هیچ نهاد و یا فرد حقیقی و حقوقی نمی‌دهند.

در واقع به زبان ساده می‌توان این چنین بیان کرد که بلاک‌چین یک پایگاه توزیع داده مبتنی بر اجتماع میلیون‌ها نقطه اشتراک است که به صورت هم زمان داده هایی در آن ثبت و اصلاح می شود که می‌توان با بهره گیری از این پلتفرم باز، آزاد و در عین حال پیچیده، به تبادلات مالی، علمی و اطلاعاتی پرداخت که از مهم ترین فناوری های مبتنی بر پلتفرم بلاک چین می توان به ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده همچون بیت کوین اشاره کرد.

در چند سال اخیر ارزهای دیجیتال رمزنگاری‌شده بسیاری همچون بیت‌کوین، مونرو، ریپل و اتریوم از محبوبیت و استقبال بی‌نظیری برخوردار شده و کاربران بسیاری در جهان به دنبال استخراج و تبدیل پول‌های خود به ارزهای دیجیتال هستند؛ چراکه این روزها بسیاری از افراد با خرید و استخراج این ارز توانسته اند به پول زیادی دست پیدا کنند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه