کد مطلب: 

234059
طبق اعلام سامسونگ، دو مدل گلکسی نوت ۱۰ و نوت ۱۰ پلاس، اولین مدل‌هایی خواهند بود که تاییدیه وای‌فای ۶ را دریافت کرده‌اند.
گلکسی نوت ۱۰، اولین گوشی با توانایی پشتیبانی از Wi-Fi 6

به گزارش سیتنا، اتحادیه وای‌فای (Wi-Fi Alliance) سازمانی است که استاندارد‌هایی را برای صنعت Wi-Fi تعیین کرده و همچنین دستگاه‌های دارای Wi-Fi، مانند تلفن‌های هوشمند را تائید می‌کند. تقریباً یک سال پیش، این اتحادیه تصمیم گرفت تا چگونگی نام‌گذاری نسل‌های آینده Wi-Fi را ساده کند.

به عنوان مثال، آخرین نسل شبکه‌های محلی بی‌سیم اکنون به جای Wi-Fi 802.11ax با نام Wi-Fi 6 شناخته می‌شود. دو نسل قبلی به صورت بازگشتی به Wi-Fi 5 (فناوری 802.11ac) و Wi-Fi 4 (فناوری 802.11n) تغییر نام یافته‌اند. فکر پشت این نام‌گذاری بر این اساس است که فهمیدن این که Wi-Fi 6 از Wi-Fi 5 پیشرفته‌تر است برای کاربران بسیار آسان‌تر از نام‌های گذشته آنان است.

سامسونگ اعلام کرد که گلکسی نوت ۱۰ و گلکسی نوت ۱۰ پلاس اولین دستگاه‌هایی هستند که گواهی استفاده از Wi-Fi 6 را از اتحادیه مربوطه دریافت می‌کنند. این فناوری بر روی باند‌های ۲.۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتزی کار کرده و بدین ترتیب ظرفیت بیشتری را برای کاربر فراهم می‌کند. سازنده این فناوری خاطرنشان می‌کند که Wi-Fi 6 به افراد امکان می‌دهد همزمان ویدئو HD مشاهده کرده، لوازم خانگی هوشمند را در خانه مدیریت و از دستگاه‌های مختلفی که به Wi-Fi 6 متصل هستند، استفاده کنند. آخرین نسل Wi-Fi همچنین باعث بهبود اتصال در مناطق پرجمعیت و نظارت بر مراقبت‌های سلامتی و یادگیری الکترونیکی می‌شود.

هدف اصلی این فناوری بروزرسانی شده در صنعت وای‌فای، افزایش سرعت در شبکه‌های شلوغ است. در وای‌فای ۶ از ابزار‌های جدیدی استفاده شده است که راندمان آن را بسیار بیشتر کرده و بدین ترتیب سرعت عمکردش را افزایش داده است. به کمک این ابزار‌های کارآمد اکنون سرعت این فناوری بسیار بهتر شده است. البته سرعت بهبود یافته تنها بخش اضافه شده به این فناوری نیست، زیرا اکنون Wi-Fi 6 دارای شرایط امنیتی بهتری نسبت به نسل‌های پیشین است.

اکنون چند ماهی می‌شود که شرکت‌های مختلف گوشی‌های جدیدی با توانایی پشتیبانی از Wi-Fi 6 تولید کرده‌اند و دیگر زمان آن فرا رسیده در تعداد بالا آن‌ها را در بازار‌های فروش پیدا کنیم. یکی از خبر‌های خوبی که به تازگی در این باره منتشر شده این است که گوشی‌های جدید اپل یعنی خانواده آیفون ۱۱ از این فناوری پشتیبانی می‌کنند. این مسئله یعنی به زودی این اتفاق را در میلیون‌ها گوشی مشاهده خواهیم کرد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه