کد مطلب: 

231133
جدیدترین بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که سرعت شبکه 4G در استرالیا از شبکه 5G بیشتر است.
در استرالیا سرعت شبکه 4G از 5G بالاتر است!

به گزارش سیتنا، اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود که اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه‌ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین‌المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) آغاز کرد. در نتیجه رسماً یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل شروع شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک به‌دنبال برقراری و راه‌اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی‌ها و برنامه‌های خود در این زمینه رونمایی می‌کنند.

موسسه تحقیقاتی Open signal در تازه ترین تحقیقات و بررسی های خود ، اعلام کرده است که استرالیا تنها کشوری است که در آن سرعت دانلود در شبکه 4G از نسل پنجم اینترنت 5G بیشتر گزارش شده است.

طبق نمودار زیر ، این تحقیقات و بررسی ها که در هشت کشور ایالات متحده آمریکا ، استرالیا ، سوئیس ، کره جنوبی، امارات متحده عربی ، ایتالیا ، اسپانیا و انگلستان صورت گرفته است ، نشان می دهد که در تمامی این کشورها بجز استرالیا ، سرعت شبکه نسل پنجم اینترنت 5G از نسل قبلی خود یعنی 4G بیشتر است.

اما در استرالیا ، سرعت دانلود از طریق شبکه اینترنت 4G ، 950 مگابیت بر ثانیه است این در حالیست که سرعت دانلود داده از طریق شبکه 5G در این کشور معادل 792 مگابیت بر ثانیه گزارش شده است.

البته نزدیک ترین کشور به وضعیت استرالیا ، اسپانیاست که سرعت دانلود در دو شبکه اینترنت 4G و 5G تنها 6 مگابیت بر ثانیه است که عدد قابل ملاحظه ای به شمار نمی رود .

کشورهای بسیاری در سراسر جهان از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، چین، کره جنوبی، ژاپن و بسیاری از کشورهای اروپایی و غیره با همکاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این زمینه فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داده‌اند.

بسیاری از بزرگترین شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوکیا، اریکسون، هواوی، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت برای راه‌اندازی نخستین شبکه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبکه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می‌شود.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه

یادداشت