کد مطلب: 

228424
گوگل به تازگی اعلام کرده که در حال کار برای افزودن قابلیت‌هایی جذاب و هیجان انگیز به فناوری هوش مصنوعی خود است.
هوش مصنوعی گوگل در حال کار بر روی ویژگی‌های هیجان انگیز است

به گزارش سیتنا، گوگل درصدد است تا به زودی توانایی جدیدی با عنوان Colorize به فناوری هوش مصنوعی خود اضافه کند. این ویژگی با اضافه شدن به Google Photos عکس‌های قدیمی و سیاه و سفید را با فرآیندهای خاصی رنگی می‌کند و جانی دوباره به خاطرات قدیمی کاربران می‌بخشد.

این ویژگی از ابزارهای یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی برای عملکردی هرچه بهتر استفاده می‌کند و فیلترهای گوناگونی را برای رنگی کردن عکس‌های قدیمی به کارگیری می‌کند. یکی از کاربران به صورت آزمایشی عکس از مراسم عروسی پدر بزرگ و مادر بزرگش را با ویژگی Colorize رنگی کرد و آن را با دوستان خود به اشتراک گذاشت. مادربزرگ این کاربر هم اکنون 104 سال سن دارد.

این کاربر معتقد است تصویر رنگی شده از کیفیت قابل قبولی برخوردار است ولی گوگل همچنان باید تلاش بیشتر بر روی جزییات این پروژه انجام دهد تا نتیجه‌ای با کیفیت بسیار بهتر حاصل شود. دیگر ویژگی که گوگل آن را نیز به تازگی معرفی کرده است و به زودی در قسمت Google Photos در اختیار کاربران قرار می‌دهد، Color Pop نام دارد و دقیقا عملکردی بالعکس ویژگی Colorize دارد.

یعنی کاربر می‌تواند با Color Pop عکس‌ها را با کیفیت بسیار عالی از حالت رنگی به سیاه و سفید تبدیل کند. Color Pop قابلیتی بود که کاربران زیادی در سراسر جهان به دنبال آن بودند و همواره از کیفیت پایین تصاویر سیاه و سفید شده ابراز ناراحتی می‌کردند. گوگل با افزودن چنین ویژگی‌هایی به سرویس‌های مختلف خود به دنبال کسب رضایت هرچه بیشتر کاربران در سراسر جهان است.

با وجود شرکت‌های بزرگی چون اپل، سامسونگ و شرکت‌های دیگر ، گوگل با داشتن زیر مجموعه‌های گسترده چه در ایالات متحده آمریکا و چه در کشورهای دیگر به عنوان یکی از ابر قدرت‌های فناوری محسوب می‌شود.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه