کد مطلب: 

227891
گوگل، روز زمین را با تمرکز بر روی قدیمی‌‎ترین موجودات سیاره خاکی گرامی داشت و خواستار حفظ محیط زیست برای آیندگان شد.
گوگل در روز زمین بر روی قدیمی‌ترین موجودات جهان تمرکز دارد

به گزارش سیتنا، موتور جستجوگر گوگل با تغییر لوگو خود در روز زمین، خواستار بازنگری در برخورد با موجودات زنده و محیط زیست شد. گوگل علاوه بر تغییر لوگوی موتور جستجوی خود، برای بزرگ داشت روز زمین جملاتی را نیز در فضای مجازی منتشر کرد: «روز زمین، روز قدردانی از سیاره‌ای است که بدون هیچ چشم داشتی تمام منابع خود را در اختیار انسان‌ها قرار داده است. زمین برای سال‌ها محلی امن برای زندگی انسان بوده و این زندگی همچنان ادامه دارد.»

در میان موجودات زنده در کره زمین برخی از آن‌ها میلیون‌ها سال ساکن این سیاره بوده‌اند و بسیار قبل‌تر از ما روی زمین زندگی می‌کردند. زندگی این موجودات که شامل پوشش گیاهی، حشرات و برخی از جلندارن بسیار ریز هستند، در اثر فعالیت‌های انسان در طول سالیان دراز سکونت خود بر روز زمین دست خوش تغییرات بسیاری شده ولی هم‌چنان توانسته‌اند در نبرد با زندگی پیروز باشند.

غول‌های فناوری مانند گوگل در جهان امروز می‌توانند  نقشی با اهمیت در حفظ و احیای حیات وحش و محیط زیست داشته باشند. این حمایت در گام اول با تولید کمتر آلودگی و ساخت محصولات با کمترین آسیب به محیط زیستا صورت می‌گیرد. حامیان محیط زیست و حفظ کره زمین می‌توانند با استفاده از فناوری‌ها بیشرفته ساخت شرکت‌های بزرگ فناوری در جهان، موجودات ناشناخته و یا کمتر شناخته شده زمین را به همه مردم معرفی و روش‌هایی مدرن را برای حفاظت از آن‌ها بیان کنند.

دسترسی به اعماق، عمیق‌ترین غارها و بلندای بلندترین درختان جهان از جمله مواردی بود که با استفاده از فناوری انسان به راحتی به آن دست یافت و توانست پرده‌هایی جدید از زندگی در مکان‌های مختلف را آشکار سازد. مردم در نقاط گوناگون جهان قادر هستند تا با یک کلیک در جهان بی‌انتهای اینترنت به سرزمین‌های مختلف سفر کنند و جزییات بیشتری را دریابند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه