کد مطلب: 

227703
سامسونگ تولید انبوه تراشه ۵ نانومتری خود که یکی از قدرتمندترین پردازنده‌های آن محسوب می‌شود را از سال آینده آغاز می‌کند.
سامسونگ تولید انبوه تراشه پنج نانومتری خود را از سال آینده آغاز می‌کند

به گزارش سیتنا، سامسونگ به تازگی اعلام کرده است که با موفقیت توسعه نسل بعدی تراشه ۵ نانومتری EUV خود را به پایان رسانده و اکنون برای فرستادن نمونه آماده است.

سامسونگ ادعا می‌کند که تراشه ۵ نانومتری جدید آن ۱۰ درصد کارایی بهتر و ۳۰ درصد مصرف انرژی پایین‌تری دارد. اندازه بسیار کوچک این تراشه باعث می‌شود تعداد بیشتری از آن‌ها بر روی یک پردازنده قرار بگیرند و همین امر باعث می‌شود عملکرد و سرعت آن افزایش پیدا کند.

تولید انبوه این تراشه‌ها قدم اصلی بعد از طراحی آن‌ها است. گفته می‌شود این اتفاق برای تراشه‌های ۵ نانومتری سامسونگ در سال ۲۰۲۰ اتفاق خواهد افتاد. زمان تولید انبوه این قطعات با آغاز خط تولید گوشی بعدی گلکسی S یکی خواهد بود.

علاوه بر این تراشه ۵ نانومتری که قرار است در دنیای فناوری جهش خوبی ایجاد کند، این شرکت همکاری با برخی از مشتریان خود در حال طراحی یک تراشه ۶ نانومتری EUV است. بهترین حدس ما برای این تراشه این است که دارای قیمت پایین‌تری است و برای گوشی‌های میان‌رده استفاده خواهد شد.

اگر برای شما سوال است که ۵ نانومتر تقریبا چقدر از فضای محیط را اشغال می‌کند باید این حقیقت را ذکر کنیم که بر روی یک تار مو انسان چیزی در حدود ۲۰۰۰ تراشه ۵ نانومتری قرار می‌گیرد.

دنیای فناوری در حال رفتن به سمتی است که تعداد تراشه‌های هر پردازنده باید بیشتر از سال گذشته شوند تا به این ترتیب بتوان سرعت عملکرد دستگاه بیشتر شود. پردازنده‌ها یکی از مهم‌ترین قطعات یک دستگاه هستند، زیرا سرعت عملکرد گوشی به آن‌ها بستگی دارد. باید از رقابت میان شرکت‌های سازنده این قطعه خوشحال باشیم، زیرا این مسئله باعث پیشرفت دنیای فناوری شده است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه