کد مطلب: 

225502
گوگل در جهت حمایت هرچه بیشتر از صاحبان سایت‌های اینترنتی اجازه دسترسی کابران غیرمجاز به این سایت‌ها را نمی‌دهد.
گوگل از دسترسی کاربران غیرمجاز به سایت‌ها جلوگیری می‌کند

به گزارش سیتنا، گوگل در صدد است تا به زودی سیستمی را در مروگر پرطرفدار کروم را‌ه‌اندازی کند که امکان مسدودسازی دسترسی کاربران غیرمجاز برای صاحبان سایت‌های اینترنتی فراهم شود.

این قابلیت جدید در مرورگر کروم می‌تواند کمک بسیار بزرگی در شناسایی خرابکاران اینترنتی و کلاهبرداران باشد. تعداد زیادی از صاحبان سایت‌های اینترنتی با استقبال گسترده از این اقدام شرکت گوگل، گفتند: گوگل با افزودن این ویژگی به کروم بسیاری از مشکلات مرتبط با ایجاد اختلال و دسترسی‌های غیرقانونی به سایت‌های اینترنتی را می‌گیرد.

به طور قطع مهمترین مزیت ویژگی جدید کروم امکان ردیابی و مسدودسازی دسترسی کابران غیرمجازی است که قصد هک و سرقت سایت‌های اینترنتی پرداخت مالی را دارند. با وجود پیشرفت و توسعه روزافزون سیستم‌های امنیت شبکه سالانه تعدادی از مؤسسات مالی و اعتباری فعال در شبکه اینترنت مورد سرقت قرار می‌گیرند و در نتیجه سارقان خسارات سنگینی را به کاربران این سایت‌ها و صاحبان آن وارد می‌کنند.

هرچند امروز امکان هک کرد و ورود غیرمجاز به بسیاری از سایت‌ها با سختی زیادی همراه است ولی هکر‌ها همواره راه‌های جدید را برای انجام اعمال خربکارانه خود پیدا می‌کنند. لذا مهندسان و طراحان گوگل با طراحی قابلیت امنیتی ذکر شده در کنار دیوارهای امنیتی که هر فرد برای حراست از سایت خود ایجاد می‌کند، راه‌های دسترسی غیرقانونی به سایت‌ها موجود در اینترنت را می‌گیرد.

در بسیاری از موارد کلاهبرداری و سرقت‌های اینترنتی هیچگاه کاربران پیش از سرقت تصور نمی‌کردند، شخص یا افرادی با نفوذ غیرقانونی به اطلاعات شخصی آن‌ها به دزدی بپردازند ولی فریبکاران با ایجاد روش‌هایی و بدون افشا هویت واقعی خود چنین اعمالی را انجام می‌دهند. در نسخه قدیمی‌تر کروم کاربران ضمن جستجو در اینترنت برای ورود به برخی از سایت‌ها با مشکل مواجه بودند و دلیل آن امن نبودن آن سایت از نظر کروم بود. حال گوگل با حفظ و بهبود همان قابلیت نسل قبل کروم، امکان شناسایی و ردیابی کابران غیرمجاز را نیز در اختیار صاحبان سایت‌ها قرار داده است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه