کد مطلب: 

225147
به تازگی حق امتیاز اختراعی متعلق به اپل منتشر شده که طبق آن به فرد اجازه داده می شود به وسیله مشخصات بیومتریک به خودرویش دسترسی یابد.
حق امتیاز اپل برای استفاده از مشخصات بیومتریک به جای کلید خودرو

به گزارش سیتنا به نقل از انگجت، بازکردن در خودرو با کلید، روشی بسیار قدیمی است. اگر فرد بخواهد سوار  خودروی شخصی اش بشود می تواند از موبایل به عنوان کلید خودرو استفاده کند.   هیوندای  نیز تصمیم دارد در سال جاری خودرویی عرضه کند که با بررسی اثر انگشت فرد در آن باز می شود.

درهمین راستا به نظر می رسد اپل مشغول کار روی سیستمی باشد که به فرد اجازه می دهد به وسیله مشخصات بیومتریک به خودرویش دسترسی یابد.

به تازگی یک حق امتیاز اختراع به نام «سیستم و روش هایی برای احراز هویت خودرو» منتشر شده است. در این حق امتیاز فناوری توضیح داده شده که با استفاده از FaceID امنیت خودرو تضمین می شود. چنین فناوری مسیر را برای ایجاد حساب های کاربری جداگانه روی خودرو فراهم می کند. همچنین می توان تنظیماتی برای موسیقی، وضعیت صندلی و کنترل هوای داخل خودرو نیز تعریف کرد. تمام این تنظیمات با نزدیک شدن فرد به خودرویش اجرا می شود.

هرچند این حق امتیاز اختراع چند روز قبل منتشر شده اما در حقیقت در فوریه ۲۰۱۷ میلادی ثبت شده است. از آن زمان تاکنون تغییرات زیادی در اپل به خصوص در بخش پروژه خودروی خودران این شرکت رخ داده است. بنابراین هنوز مشخص نیست این پروژه همچنان فعال است یا خیر.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه

یادداشت