کد مطلب: 

225123
نسخه هفتاد و دوم سیستم عامل کروم با پشتیبانی از دستیار صوتی گوگل و پخش ویدئوی تصویر در تصویر منتشر شد.
انتشار نسخه جدید سیستم عامل کروم

به گزارش سیتنا، مدت زیادی بود که نسخه هفتاد و دوم سیستم عامل کروم منتشر شده بود و حالا پس از طی این دوره آزمایشی، نسخه رسمی این سیستم عامل منتشر شده است و امکانات جدیدی را برای کاربران خود فراهم کرده است. نسخه جدید سیستم عامل کروم از دستیار صوتی گوگل و پخش ویدئوهای تصویر در تصویر پشتیبانی می‌کند. رابط کاربری Cast و امنیت در این نسخه سیستم عامل بهبود یافته است و بیشتر شبیه به نسخه جدید اندروید، اندروید پای شده است.

دستیار صوتی گوگل بدون نصب کردن برنامه‌ای روی تمامی کروم بوک‌ها اجرا می‌شود. در این نسخه از سیستم عامل کروم، پنجره دستیار صوتی گوگل به جای باز شدن در سمت چپ گوشه پایینی دستگاه در مرکز نمایشگر باز می‌شود و نسبت به قبل بزرگتر شده است. به طور کلی، کار این دستیار تغییری نکرده است و به دستورها و سؤالات پس از دستور «Hey, Google» پاسخ می‌دهد.

رابط کاربری Cast در این نسخه بهبود یافته است و کار با آن راحت‌تر از گذشته شده است. البته رنگ آیکون Cast هم در این نسخه از سیستم عامل تغییر کرده است. در نسخه جدید سیستم عامل کروم (Chrome OS) پخش ویدئوی تصویر در تصویر پشتیبانی می‌شود. این قابلیت ابتدا در مرورگر کروم معرفی شده بود و در سیستم عامل جدید کروم ویدئوها به صورت پیش فرض به این حالت باز خواهند شد.

علاوه بر قابلیت‌های ذکر شده، نسخه ۷۲ کروم قابلیتی به نام USBGuard دارد. این قابلیت جدید به دستگاه امکانی را می‌دهد که در صورت قفل بودن صفحه آن، فلش متصل شده به دستگاه را نمی‌خواند و بدین ترتیب کروم بوک به ویروس آلوده نمی‌شود. تنها راهی که دستگاه فلش را بخواند، این است که صفحه دستگاه باز شود. همچنین باید اشاره کرد که این قابلیت غیر فعال هم می‌شود.

گفتنی است، همه کروم بوک‌ها در روزهای آینده این نسخه از سیستم عامل کروم را دریافت کنند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه