کد مطلب: 

224789
شرکت اپل به تازگی اعلام کرده است که در آغاز سال ۲۰۱۹ به آمار ۱.۴ میلیارد دستگاه فعال در سراسر جهان رسیده است.
اپل ۱.۴ میلیارد دستگاه فعال در سراسر جهان دارد!

به گزارش سیتنا، اپل به تازگی درآمد سه ماهه اول خود را اعلام کرده که نشان می‌دهد فروش تلفن‌های هوشمند این شرکت در ایام سال نو میلادی با کاهش ۱۵ درصدی همراه بوده است، اما از طرفی رقم جدیدی در دستگاه‌های فعال این شرکت در سراسر جهان منتشر شد که نشان می‌دهد اپل راه خود را به درستی طی می‌کند.

شرکت اپل اعلام کرد که در حال حاضر تعداد دستگاه‌های فعال تولید شده توسط این شرکت در سراسر جهان به ۱.۴ میلیارد نسخه مختلف می‌رسد. این آمار مربوط به همه دستگاه‌هایی می‌شود که از یکی از نرم افزار‌های پلتفرم اپل استفاده می‌کنند، در واقع تمام آیفون‌ها، مک‌ها (مک بوک، مک بوک ایر، مک بوک پرو، آی‌مک، آی‌مک پرو)، آیپد‌ها، تلویزیون‌های اپل، آیپاد‌ها و ساعت‌های هوشمند اپل را شامل می‌شود. لوازم جانبی اپل مانند ایرپاد جزو این آمار قرار نمی‌گیرد.

مدیر ارشد مالی اپل "Luca Maestri" در طی یک مصاحبه با روزنامه معتبر Financial Times اعلام کرد که از این تعداد، ۹۰۰ میلیون دستگاه سهم آیفون‌های این شرکت است که نسبت به سال گذشته ۹ درصد رشد داشته است. Maestri گفت: " در حالی که کاهش درآمد اپل برای ما ناامید کننده است، اما برنامه‌های طولانی مدتی برای این شرکت در نظر گرفته شده و گزارش عملکرد این سه ماهه نشان می‌دهد پایه کسب و کار ما محکم و عمیق است. "

همچنین تیم کوک مدیر عامل اپل اعلام کرد: " در سه ماهه اول سال، تعداد دستگاه‌های فعال از تولیدات شرکت اپل به ۱.۴ میلیارد رسیده که این رقم؛ بالاترین آمار ثبت شده در تاریخ شرکت است، این رشد مربوط به تمامی مناطق جغرافیایی تحت پوشش اپل است. " اپل در سال ۲۰۱۶ به رقم یک میلیارد دستگاه فعال در سراسر جهان رسید، یکی از عوامل موفقیت این شرکت در سال ۲۰۱۶، فروش ۷۴.۷۸ میلیون آیفون در سه ماهه ابتدایی این سال بود. این رشد ادامه پیدا کرد و در سال ۲۰۱۸ به ۱.۳ میلیارد دستگاه رسید و حالا نیز اپل به رکورد ۱.۴ میلیارد محصول فعال در سراسر جهان دست یافته است.

این در حالی است که شرکت گوگل طی کنفرانس I/O developer در سال ۲۰۱۷ اعلام کرده بود که بیش از ۲ میلیارد دستگاه فعال اندرویدی در سراسر جهان وجود دارد. در آن رویداد اعلام شد که هفت برنامه Google Maps، YouTube، Chrome، Gmail، Search و Google Play هر کدام بیش از یک میلیارد کاربر دارند؛ همچنین Google Drive با ۸۰۰ میلیون و Google Photos با ۵۰۰ میلین کاربر از دیگر سرویس‌های پر مخاطب گوگل هستند. دستیار هوشمند گوگل که در آن زمان تنها یک سال از عرضه آن گذشته بود، بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر فعال داشت. نکته قابل توجه آن است که همه این ارقام مربوط به گوگل برای سال ۲۰۱۷ است که تفاوت چشمگیری نسبت به شرکت اپل و محصولاتش دارد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه