کد مطلب: 

222035
شرکت مایکروسافت در حال کار کردن روی یک مرورگر شبیه به کرومیوم است تا آن را جایگزین مرورگر خود، Edge کند.
مایکروسافت در حال کار کردن روی مرورگر جایگزین Edge است

به گزارش سیتنا، این روزها از شرکت مایکروسافت خبرهای زیادی شنیده می‌شود و یکی از غافلگیرکننده‌ترین خبرها، تولید گوشی هوشمند تاشو توسط این شرکت است. بر اساس اطلاعات داخلی این شرکت، مایکروسافت در حال ساخت یک مرورگر وب برای سیستم عامل ویندوز 10 است تا جایگزین اج (Edge)، مرورگر اختصاصی خود کند. این مرورگر جدید مرورگر جدید شرکت مایکروسافت بر اساس پلتفرم کرومیوم خواهد بود؛ پلتفرمی که پایه و اساس مرورگر گوگل یعنی کروم (Chrome)، اپرا (Opera) و برِیو (Brave) بوده است. اما تنها اطلاعاتی که از این شرکت به صورت رسمی منتشر شده، نام رمز آناهایم (Anaheim) است.

از آنجا که مایکروسافت زمان و هزینه زیادی را صرف موتور EdgeHTML کرده، شنیدن این خبر کمی عجیب به نظر می‌رسد اما در هر صورت، معرفی یک مرورگر جدید خبر خوبی است. گفته می‌شود مرورگر جدیدی که مایکروسافت در حال آماده‌سازی آن است، قرار است از مرورگر اج سریع‌تر و قوی‌تر باشد.

همچنین، این امر که مایکروسافت در حال آماده کردن یک مرورگر منبع باز (Open Source) مانند کرومیوم است کاملا امیدوارکننده به نظر می‌رسد. با رهبری ساتیا نادلا، به نظر می‌رسد که اوضاع داخلی شرکت مایکروسافت با سرعت بیشتری تغییر کند. بسیاری از علاقمندان به کارهای شرکت مایکروسافت منتظر هستند تا نتایج کار این شرکت بزرگ روی مرورگری شبیه کرومیوم را ببینند.

گفتنی است، همانگونه که اشاره شد مایکروسافت قصد تولید گوشی هوشمند تاشویی را دارد که در صورت باز شدن، کارایی تبلت و در صورت بسته شدن، کارایی موبایل را خواهد داشت اما مایکروسافت قرار نیست برای این گوشی از سیستم عامل ویندوزفون استفاده کند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه