کد مطلب: 

221340
هکر‌های روسیه در روند رای گیری شبکه تلویزیونی اسکای اسپورت که به منظور انتخاب بهترین راننده مسابقات فرمول یک برگزار شد، مداخله کردند.
مداخله عجیب هکر‌های روس برای انتخاب بهترین راننده فرمول یک

به گزارش خبرورزشی، شبکه تلویزیونی راشا تودی روز سه شنبه نوشت: شبکه اسکای اسپورت با انتشار اطلاعیه‌ای در تارنمای خود از کاربران اینترنتی خواست تا به نامزد‌های مورد علاقه شان رای دهند.

در متن این اطلاعیه آمده است: یک فصل دیگر از رقابت‌های مهیج فرمول یک سپری شد و اگرچه در پایان فصل تنها یک نفر عنوان قهرمانی را تصاحب می‌کند، اما ما از شما می‌خواهیم تا به راننده محبوب خود در سال ۲۰۱۸ رای دهید.

با این حال، به جای اینکه «لوئیس همیلتون» قهرمان پنج دوره این رقابت‌ها یا «ماکس فرستاپن» ستاره نوظهور فرمول یک در صدر جدول جای بگیرد، نامی غیر عادی صدر جدول را با اختلافی قابل ملاحظه به خود اختصاص داده است؛ راننده روس «سیروتکین».

سیروتکین راننده تیم ویلیامز که در رقابت‌های این فصل تنها یک امتیاز کسب کرده است، در حال حاضر در قعر رنکینگ رانندگان دست و پا می‌زند.

علاوه بر این، او در روز‌های ابتدایی رای گیری رتبه نوزدهم بهترین رانندگان را به خود اختصاص داده بود، اما به شکلی باور نکردنی به رتبه نخست جدول صعود کرد و همیلتون ستاره تیم مرسدس هم اکنون با ۲۰ هزار رای کمتر در تعقیب او است.

در این بین، برخی از کاربران اینترنتی که دست‌های تاریک و پشت پرده‌ای را در پس این صعود غیرمنتظره می‌پندارند، به سرعت واکنش نشان داده و آن را به مداخله هکر‌های روس نسبت دادند.

یکی از کاربران ضمن «خنده دار» خواندن رای گیری این فصل، در توییتر نوشت: روسیه! از مداخله در همه چیز دست بردار.

همیلتون راننده بریتانیایی پس از ۱۹ مسابقه در این فصل، با ۱۰ پیروزی و ۳۸۳ امتیاز عنوان قهرمانی خود را تثبیت کرده است.

پنجمین عنوان قهرمانی همیلتون، او را در فهرست برترین‌های تمام دوران ها، در کنار «خوآن مانوئل فانیخو» اسطوره آرژانتینی اتوموبیل رانی قرار داد و تنها «مایکل شوماخر» اسطوره آلمانی را که با هفت عنوان قهرمانی پیشتاز این عرصه است، بالای سر خود می‌بیند.

مهلت رای گیری اسکای اسپورتس روز ۲۵ نوامبر و همزمان با اتمام مسابقات جایزه بزرگ در ابوظبی، به پایان می‌رسد.

با این حال، اگرچه این احتمال وجود دارد که سیروتکین تا پایان رای گیری به انتهای جدول سقوط کرده و جایگاهش دستخوش تغییر شود، اما دست کم او می‌تواند همین حالا با یک افتخار هرچند قلابی به کارش پایان دهد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه