کد مطلب: 

219677
کوین سستروم، یکی از بنیانگذاران اینستاگرام اخیرا در جریان یک جشن مطبوعاتی در خصوص روابطش با مارک زاکربرگ صحبت هایی در خور تامل کرد.
اعتراف بنیانگذار اینستاگرام از اختلافات عمیقش با مدیرعامل فیسبوک

به گزارش سیتنا، کوین سستروم بنیانگذار شبکه اجتماعی محبوب اینستاگرام است که چند هفته پیش به شکل ناگهانی و بی مقدمه استعفا و بسیاری را شوک زده کرد.

همزمان با خروج وی از اینستاگرام زمزمه هایی در مورد عدم امنیت اینستاگرام و دخالت های مارک زاکربرگ در مورد نحوه اداره اینستاگرام مطرح شد. اکنون پس از چند هفته از این اتفاق، سستروم در مورد این ماجرا صحبت کرده است.

سیستروم که  به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد تاسیس «وایرد« دعوت شده بود به شکلی صریح و بی پرده تاکید کرد که با مارک زاکربرگ چالش و اختلاف نظرهایی جدی داشته و بر همین اساس روابطشان رو به تیرگی گذاشته است.

اگرچه سستروم در بخشی دیگر از سخنانش بار گناهان زاکربرگ را کمی سبک تر کرد و گفت: "هنگامی که اینستاگرام را تاسیس کردم مطمئن نبودم تا چه زمانی ادامه خواهد داشت و همین هشت سال نیز برای من کافی بود."

او در بخشی دیگر از سنخرانی خود کنایه ای ضمنی به زاکربرگ زد و گفت: "اینستاگرام هیچ مرز و محدوده ای بین کشورها قائل نبود و تا زمانی که حریم کاربران حفظ می شد در مدار درست قرار داشتیم. اما اگر قرار باشد از این مسیر خارج شویم، از مسیر احترام به حقوق مردم خارج شده ایم.."

در حال حاضر اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی بین کاربران است و روز به روز نیز محبوب تر می شود.فیسبوک،  اینستاگرام را در سال 2012 به مبلغ 1 میلیارد دلار خریداری کرد. در آن زمان اینستاگرام  حدود 30 میلیون کاربر داشت. این رقم هم اکنون به یک میلیارد نفر کاربر ماهانه رسیده است.

سستروم هنوز در مور فعالیت های بعدی خود چیزی نگفته است اما اعلام کرده وقت بیشتری را صرف خانواده کرده و خلاقیت های کاری جدیدی را نیز امتحان کند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه

یادداشت