کد مطلب: 

219637
شرکت اپل یک هزار ساعت هوشمند خود را به گروهی مطالعاتی هدیه داد. این گروه قصد دارند با کمک تکنولوژی ساعت هوشمند اپل وضعیت تغذیه افراد را تحت بررسی قرار دهند.
شرکت اپل 1000 ساعت هوشمند اهدا می‌کند

به گزارش سیتنا، این مطالعه که با نام BEGIN شناخته می شود به دنبال یک ابتکار ژنتیک غذایی است که با نام  Binge Eating نام گذاری شده است.

هدف اپل از اهدای ساعت ها، کمک به ردیابی وضعیت خوراک افراد و شناسایی گروهی است که به اختلالات تغذیه مبتلا هستند. بر اساس اطلاعاتی که توسط گروه اپل منتشر شده است. دانشمندانی در سراسر ایالات متحده با کمک ساعت های اپل در حال بررسی مسائلی مثل علائم بیماری پارکینسون ، افسردگی پس از زایمان، کم ترکی مفرط و ... هستند. اکنون در جدیدترین شیوه علمی، پژوهشگران قصد دارند ببینند که چگونه ساعت هوشمند اپل میتواند اختلالات تغذیه را ردیابی کند.

دانشکده پزشکی دانشگاه کارولینای شمالی به زودی شروع به مطالعه خود در این خصوص خواهد کرد. افراد مبتلا به اختلال خوردن غذا اغلب غذاهای سنگین و بی فایده را بدون کنترل و در مدت زمان کم مصرف می کنند.برخی از این افراد به سرعت پشیمان شده و سعی دارند با رفتارهای جبرانی نظیر تهوع یا ورزش بیش از حد مشکل خود را حل کنند. به طور معمول اختلال این افراد با نام علمی  bulimia nervosa تشخیص داده می شوند.

سینتیا بولیک، مدیر موسسه درمانی اختلالات خوردن در دانشگاه کارولینا و یکی از محققان ارشد طرح BEGIN، امیدوار است تا  با کمک ساعت هوشمند اپل بتوانند یک هزار نفر از شرکت کنندگان بین سن 18 سالگی یا بیشتر را بررسی و درمان کنند.

هنگامی که آنها ثبت نام می شوند، می توانند با یک برنامه تلفن همراه به نام Record Recovery وارد روند بررسی آنلاین شوند. این برنامه برای سنجش احساسات و شرایط روانی بیمار و با کمک یک فرمت دیجیتال طراحی شده است. هر یک جلسه بررسی بر اساس این شیوه حدود 10 دقیقه طول می کشد.

داده های ثبت شده از این طریق ممکن است راهی برای محققان فراهم کنند تا پیش ازحاد شدن بیماری یا تمایل شددی به خوراکی های غیر مفید راهی را پیدا کنند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه

یادداشت