کد مطلب: 

218055
شرکت هوآوی پس از افشای تقلبش در آزمایش توان پردازشی 3DMark، بیانیه‌ای برای رفع سوءتفاهم پیش آمده ارایه کرد.
هوآوی به خبر تقلبش در آزمایش توان پردازشی 3DMark پاسخ داد

به گزارش سیتنا، چند سالی‌ است برند هوآوی به جمع سازندگان تلفن‌های‌ هوشمند پیوسته است. از همان ابتدا این شرکت به ساخت گوشی‌های ارزان و کارآمد شهرت داشت. این شرکت هر روز در حال بهتر کردن عملکرد تلفن‌های‌هوشمند خود است. هوآوی یکی از اصلی‌ترین رقبای دیگر شرکت‌ها در طراحی تلفن‌هوشمند است.

هفته گذشته خبر تقلب برند معتبر هوآوی هنگام انجام آزمایش توان‌پردازشی 3DMark در دنیای تکنولوژی پخش شد. توان پردازشی تلفن‌های همراه هوآوی در این آزمایش بسیار خوب بود اما پس از انجام دوباره آزمایش ، اختلاف بین نتایج به‌دست آمده موجب شد شرکت UL Benchmarks که ابزار بنچمارک گیری 3DMark را طراحی کرده هوآوی را به تقلب در این آزمایش متهم کند. همچنین این شرکت اسامی بعضی از گوشی‌های شرکت هوآوی را از فهرست خود خارج کرد.

اما هوآوی در بیانیه ای علت  اختلاف نتایج این دو آزمایش را استفاده از نوعی مکانیزم خاص بر پایه‌ی هوش‌مصنوعی به‌ منظور عملکرد بهتر و سریع‌تر توان پردازشی دستگاه بیان کرد. اما شرکت UL اعلام کرد استفاده از Performance Mode در انجام این آزمایش، خلاف قوانین این شرکت است. عملکرد دستگاه در زمان انجام این آزمایش باید همانند حالت عادی باشد. هوآوی هم با احترام به این قوانین و نیاز کاربرانش قول دسترسی آزاد کاربران به Performance Mode را در نسخه بعدی خودش یعنی EMUI 9.0 داد. این قابلیت به کاربران اجازه استفاده از ببیشترین توان دستگاه را می‌دهد.

پس از این گفت‌وگو شرکت هوآوی و UL به توافقی مثبت برای ادامه همکاری رسیدند. همچنین شرکت UL Benchmarks اعلام کرد پس از دسترسی کاربران به قابلیتی که هوآوی قولش را داده بود، اسامی گوشی‌های حذف شده به سایت باز خواهند گشت.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه