کد مطلب: 

216089
گوگل توسعه و انتشار اپلیکیشن‌های استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده در فروشگاه پلی استور را ممنوع اعلام کرده است.
پلی‌استور گوگل کدام اپلیکیشن‌ها را حذف خواهد کرد؟

به گزارش سیتنا به نقل از فون آرنا، شرکت گوگل به تازگی اعلام کرده است که سیاست‌گذاری‌های خود مبنی بر انتشار برنامه‌های استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده در پلی استور را تغییر داده است و به همین دلیل، بسیاری از برنامه و اپلیکیشن‌هایی را که برای استخراج و ماینینگ ارزهای مجازی رمزنگاری شده همچون بیت کوین مورد استفاده قرار می‌گرفت، از فروشگاه اینترنتی و آنلاین پلی استور حذف خواهد کرد.

مدت‌هاست که غول‌های تکنولوژی از جمله گوگل قوانین و مقررات سخت‌گیرانه بسیاری را در قبال موارد مختلف همچون ترویج خشونت و تروریسم، سوءاستفاده از کودکان و بزرگسالان، تبعیض و اپلیکیشن‌های استخراج ارزهای مجازی که این روزها از استقبال بسیار زیادی برخوردار شده است، اتخاذ و وضع کرده‌اند.

اپلیکیشن‌هایی که برای استخراج و ماینینگ ارزهای مجازی مورد استفاده قرار می‌گیرند، به باور بسیاری از کشورها و مقامات امنیتی به منظور دور زدن تحریم‌ها، پولشویی، فرار مالیاتی، قاچاق اسلحه، دارو و مواد مخدر استفاده می‌شود و باید جلوی شیوع بی رویه و قارچی شکل آن را گرفت.

اپلیکیشن‌هایی تحت عنوان ماینر گیت (MinerGate)، کریپتوماینر (Crypto Miner)، نئونئون ماینر (NeoNeonMiner) جزو اپلیکیشن‌های استخراج ارزهای مجازی خواهد بود که از پلی استور حذف می‌شوند.

همچنین دلیل اصلی که گوگل و اپل درباره این برنامه‌ها مقررات ممنوعیت در فروشگاه‌های آنلاین و اینترنتی خود را وضع کرده‌اند، احتمال هک و نفوذ مجرمان سایبری به حساب‌های کاربری و دستگاه‌های الکترونیکی متصل به اینترنت کاربران است که می‌تواند امنیت سایبری و حفاظت از اطلاعات آن‌ها را با دشواری روبرو کند.

به گفته گوگل، اپلیکیشن‌هایی که در ظاهر برای کودکان طراحی شده‌اند اما حاوی مضامین بزرگسالان است، نیز جزو همین دسته از برنامه‌هایی خواهد بود که شامل قانون مذکور شده و از فروشگاه پلی استور حذف خواهند شد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه