کد مطلب: 

215808
مسئولان گوگل به صورت مخفیانه روی سیستم عاملی جایگزین برای اندروید کار می‌کنند که قرار است تا سه سال دیگر حکم بازنشستگی اندروید را صادر کند.
تا سه سال دیگر با اندروید خداحافظی کنید!

به گزارش سیتنا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بلومبرگ در آخرین گزارش‌هایی که منتشر کرد، ادعا کرد که تیمی 100 نفره از مهندسان گوگل به مدت دو سال است در تلاشند تا سیستم عاملی جدید برای جایگزینی آن با اندروید طراحی کنند؛ سیستم عاملی که روی بیش از سه چهارم گوشی‌های هوشمند جهان نصب است.

منابع نزدیک به این پروژه که با نام Fuchsia شناخته می‌شود، در مصاحبه خود با بلومبرگ گفته‌اند مهندسان مشغول کار روی این نرم‌افزار می‌خواهند در کمتر از سه سال و در ابتدا، آن را روی دستگاه‌های خانگی و اسپیکرهای گوگل که با صدا کنترل می‌شوند، نصب کند و کمتر از پنج سال دیگر Fuchsia را برای دستگاه‌های هوشمند بزرگتر آماده کند.

این گزارش همچنین ادعا می‌کند که اعضای این تیم می‌گویند سیستم عامل Fuchsia روزی روی تمام دستگاه‌های گوگل نصب خواهد شد که از این موارد می‌توان گوشی‌های پیکسل شرکت گوگل، اسپیکرهای Google Home و دستگاه‌های دیگری که مبتنی بر اندروید و سیستم عامل کروم کار می‌کنند. بنابراین، این سیستم عامل می‌تواند روی لپتاپ‌های زیادی هم نصب شود.

گفتنی است؛ مدتی است که وجود سیستم عامل Fuchsia و طراحی آن توسط مهندسان شرکت گوگل تأیید شده و در کنار این، خبری مبنی بر منبع باز بودن (Open Source) این سیستم عامل به گوش می‌رسد. در مورد زمان دقیق انتشار این سیستم عامل هم خبری منتشر نشده اما به هر حال تا سه سال دیگر شاهد عرضه آن خواهیم بود و باید با اندروید خداحافظی کنیم.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه