کد مطلب: 

215720
اگر می‌خواهید اپلیکیشنی داشته باشید تا سرعت اینترنت خود را بسنجید می‌توانید از اپ Fast.com استفاده کنید که سرعت آپلود را هم می‌سنجد.
اپلیکیشنی جهت اندازه‌گیری سرعت اینترنت

به گزارش سیتنا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بسیاری از ما برای اینکه سرعت اینترنت خود را بسنجیم از اپلیکیشن‌های مخصوص این کار استفاده می‌کنیم که یکی از آن‌ها، Speedtest.net می‌تواند باشد اما کسانی که از این اپلیکیشن روی گوشی‌های خود راضی نیستند می‌توانند از برنامه معرفی شده توسط نتفلیکس استفاده کنند. نتفلیکس اپلیکیشنی به نام Fast.com را معرفی کرده است که داده‌ها را مستقیما از سایت نتفلیکس به دریافت می‌کند.

Fast.com در ابتدای آغاز به کار خود، تنها سرعت دانلود اینترنت‌ها را اندازه‌گیری می‌کرد اما حالا دو معیار دیگر را به برنامه خود اضافه کرده است. این برنامه قادر است سرعت آپلود داده‌ها و میزان تأخیر دریافت داده‌ها را نیز محاسبه کند.

سرعت دانلود نشان می‌دهد که داده‌ها از اینترنت با چه سرعتی روی دستگاه شما بارگذاری خواهند شد و سرعت آپلود، سرعت فرستاده شدن داده‌ها از دستگاه شما به اینترنت را اندازه‌گیری می‌کند. تأخیر یا Latency زمانی را اندازه می‌گیرد که داده از دستگاه شما به سرور یک سایت فستاده می‌شود و سپس از آن بازمی‌گردد. این اپلیکیشن هم تأخیر در زمانی را حساب می‌کند که کس دیگری از سایت استفاده نکند و هم تأخیر در زمانی که افراد زیادی از آن سایت استفاده کنند. هر دو اندازه‌گیری تقریبا باید یکسان باشند.

مسئولان Fast.com اعلام کرده‌اند که استفاده از اپلیکیشن آن‌ها در طول 7 ماه گذشته دو برابر شده است و در حال حاضر بیش از نیم میلیارد بار سرعت اینترنت را در جهان اندازه گرفته است. برای دریافت این اپلیکیشن، شما می‌توانید به استورهای بومی دستگاه خود بروید و آن‌ها را یا در اپ استور و یا در گوگل پلی استور مشاهده کنید.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه