کد مطلب: 

213257
طبق گزارش وال استریت ژورنال، دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا سرگرم کار روی جزییات توافقی با چین بوده و ممکن است ممنوعیت فروش سخت‌افزار و نرم‌افزار از سوی شرکت‌های آمریکایی به گروه مخابراتی ZTE را لغو کند.
مذاکرات آمریکا برای رفع تحریم شرکت ZTE چین

به گزارش سیتنا به نقل از ایسنا، آن طور که وال استریت ژورنال گزارش کرده است در قبال رفع ممنوعیت فروش به ZTE، این گروه مخابراتی چینی باید تغییرات عمده‌ای در مدیریت و کرسی‌های هیات مدیره صورت داده و احتمالا جریمه پرداخت می‌کند. جزییات این توافق همچنان در دست بررسی است.

این اقدام بخشی از توافق میان واشنگتن و پکن برای حل و فصل تنش‌ها برسر ZTE پس از اقدام ماه گذشته وزارت بازرگانی آمریکا در ممنوعیت صادرات شرکت‌های آمریکایی به این شرکت مستقر در شنزن به مدت هفت سال است.

وزارت بازرگانی آمریکا آوریل امسال اعلام کرد ZTE از شرایط توافقی که سال گذشته منعقد شده بود، تخطی کرده و صادرات به ZTE را برای شرکت‌های آمریکایی به مدت هفت سال ممنوع کرد و درخواست رسمی ZTE برای تعلیق مجازاتش را نادیده گرفت.

انتظار می‌رفت مجازات آمریکا این غول مخابراتی را که در مارس سال گذشته اقرار کرد قوانین تحریم آمریکا را نقض کرده و به طور غیرقانونی کالاهای آمریکایی را به ایران و کره شمالی فروخته است، ورشکسته کند.

این خبر نگرانی‌هایی را برانگیخته که کاخ سفید از پرونده ZTE برای چانه‌زنی در مذاکرات تجاری خود با پکن استفاده می‌کند، اما یکی از منابع آگاه وال‌ استریت ژورنال اظهار کرد چنین موضوعی صحت ندارد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه