کد مطلب: 

213209
امروزه برنامه‌های پیام‌رسان به بخش غیرقابل تفکیک زندگی بسیاری از افراد تبدیل شده و در تلفن هوشمند هر یک از کاربران یک یا چند برنامه پیام‌رسان وجود دارد.
چگونه مانع هک‌ شدن واتس‌اپ توسط هکرها و باج‌بگیران شویم؟

به گزارش سیتنا، بر اساس آمار رسمی تعداد کاربران واتس آپ در فوریه 2018 از مرز یک میلیارد و نیم گذشت. در هر 60 ثانیه بیش از 38 میلیون پیام بین کاربران واتس اپ رد و بدل می‌شود. این رقم برابر با 634 هزار پیام در ثانیه است. بخش قابل توجهی از این پیام‌ها، گفتگوهای خصوصی و محرمانه افراد است که ممکن است با پیام صوتی، عکس و فیلم نیز همراه باشد.

وجود چنین حجم قابل توجهی از داده‌های خصوصی بسیاری از هکرها، نفوذگران و حتی باج‌بگیران را به فعالیت برای نفوذ و هک کردن حساب‌های کاربران واتس اپ ترغیب می‌کند. سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که چگونه مانع هک‌شدن پیام‌رسان واتساپ شد؟

فعال کردن تایید شماره‌ دو مرحله‌ای مهم‌ترین و مطمئن‌ترین روش برای ایمن‌سازی حساب کاربری در مقابل نفوذ هکرهاست. تایید شماره دو مرحله‌ای یک ویژگی اختیاری است که به حساب کاربران امنیت بیشتری اضافه می‌کند. هنگامی که تایید شماره دو مرحله‌ای فعال باشد، هر تلاشی برای تایید شماره کاربر در واتس اپ نیاز به شماره رمزی خواهد داشت، که کاربر با استفاده از این ویژگی ایجاد کرده است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه