کد مطلب: 

246445
یک تحلیلگر فضای مجازی معتقد است با وجود تأکید مقام‌های ارشد کشور بر اهمیت این فضا، هنوز برخی مدیران و مخصوصا مدیران فرهنگی درکی از اهمیت آن ندارند.
برگزاری نمایشگاه کتاب شوخی خطرناکی‌ست

به گزارش سیتنا، نوید آقایی در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: باتوجه به مختصات و عادات فرهنگی در کشور، برپایی نمایشگاه کتاب از مهمترین اولویت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ست اما با شیوع کرونا مسجل بود امکان برگزاری آن وجود ندارد با این همه کماکان برخی از دست‌اندرکاران، بر برگزاری آن اصرار دارند.

وی افزود: برخی از اعضای شورای سیاست‌گذاری این نمایشگاه معتقدند می‌توان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی این رخداد فرهنگی را برگزار کرد. احساس می‌کنم شوخی می‌کنند. در شرایطی که مسؤولان ستاد کرونا می‌گویند تجمع بیش از ده نفر در یک مکان باید محدود شود بیان این نکات مزاح خطرناکی‌ست.

آقایی ادامه داد: ماه‌ها پیش بسیاری از کارشناسان خواستار برگزاری این نمایشگاه در فضای مجازی شدند ولی مسئولان فرهنگی کشور به تازگی از بررسی امکان آن صحبت می‌کنند. این در شرایطی‌ست که فعالان دیگر صنوف فرهنگی نه تنها در جهان بلکه در همین کشور، خودشان را با این شرایط همگام کرده‌اند. توجه فعالان سینمایی بر حوزه «وی‌او‌دی» نشانگر همین نکته است.

این تحلیلگر فضای مجازی در پایان گفت: مدیران فرهنگی کشور چاره‌ای جز برگزاری رویدادها در فضای مجازی ندارند. بهتر است از همین حالا به فکر برگزاری آن‌ها در فضای مجازی باشند. در عین حال اگر به اقتصاد فرهنگ اهمیت می‌دهند با ایجاد فضایی برای صاحبان آثار فرهنگی در این فضا و تشویق عموم به مراجعه به آن فعالان حوزه‌هایی مانند تئاتر و موسیقی را از فروپاشی نجات دهند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه