کد مطلب: 

238666
پرسپولیسی‌ها ۴۴ درصد امتیازات این فصل‌شان را، مدیون درخشش شماره ۹ تیمشان هستند.
کارنامه پربار منجی کالدرون

به گزارش نود، بازی با گل گهر سیرجان، پرسپولیس مثل خیلی از بازی‌های خانگی این فصل نمایشی مقتدرانه نداشت، اما با گل تماشایی ترابی، توانست حریف را تسلیم کند. ترابی گل دوم تیمش را هم ساخت که البته، مثل گل عبدی به استقلال اختلاف نظر‌هایی درباره زده شدن این گل توسط علیپور یا مدافع حریف وجود دارد. شوت و پاس تماشایی ترابی، دو گل برای پرسپولیس ساخت تا همچنان به قهرمانی نیم فصل امیدوار بمانند.

مهدی ترابی در حال حاضر بهترین گلزن لیگ برتر نیست. ۴ گل هم ساخته که دوتای آن‌ها، به نام مدافعین حریف نوشته شده و تعداد پاس گل‌هایش را پایین آورده است. با این حال، هیچ بازیکنی در لیگ برتر بیشتر از او، نتوانسته برای تیمش امتیاز بگیرد. اگر ۱۰ گلی که ترابی در این فصل زده و پایه‌گذاری کرده را حذف کنیم، پرسپولیس ۱۱ امتیاز از دست می‌دهد.

گلزنی به پارس جنوبی، پیکان و فولاد و پایه‌گذاری تک گل دربی تهران مساوی‌های پرسپولیس را تبدیل به برد کرد. بازی با گل‌گهر هم او یک گل زد و یک گل ساخت، که حذف کردن آن از نتیجه نهایی همه امتیازات بازی را از پرسپولیس می‌گیرد. در دو بازی با ذوب آهن و شاهین هم ترابی، درخشید و روی بیشتر از یک گل تاثیر داشت، اما بدون این گل‌ها هم پرسپولیس، به پیروزی می‌رسید.

ترابی با این آمار، رد پایش روی ۱۱ امتیاز یعنی ۴۴ درصد امتیازات پرسپولیس در این فصل دیده می‌شود. آل کثیر هم با تاثیرگذاری روی ۱۱ امتیاز، شرایطی شبیه ترابی دارد. این آمار برای مهدی قائدی ۱۰ امتیاز و برای شهریار مغانلو، دیگر صدرنشین جدول گلزنان فقط ۵ امتیاز است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه