کد مطلب: 

233983
بررسی هفته به هفته مسابقات تیم استقلال در ادوار گذشته لیگ برتر مشخص می‌کند استقلال هنوز به رکورد بدترین شروع خود در تاریخ لیگ برتر نرسیده است.
استراماچونی و دومین شروع بد در ۱۹ سال اخیر

به گزارش خبرورزشی، پیرو تساوی بیرون از خانه تیم استقلال در زمین نفت مسجدسلیمان برای سومین هفته پیاپی هواداران استقلال نسبت به وضعیت تیم خود ابراز نگرانی کردند. دامنه این انتقادات به برخی کارشناسان و پیشکسوتان استقلال هم سرایت کرد تا آن‌ها نیز که طی هفته‌های گذشته معتقد بودند باید از استقلال و کادر فنی جدید و بازیکنانش حمایت کرد، به این نتایج معترض شوند. با این وجود بررسی هفته به هفته مسابقات این تیم در ادوار گذشته لیگ برتر مشخص می‌کند استقلال هنوز به رکورد بدترین شروع خود در تاریخ لیگ برتر نرسیده است. رکوردی که در اختیار یک مربی وطنی جوان به نام علیرضا منصوریان است.

استقلال در لیگ شانزدهم با منصوریان در سه بازی ابتدایی لیگ تنها یک امتیاز به دست آورد و البته باید گفت همین تیم با همان مربی ایرانی با اینکه بدترین استارت را داشت در پایان همان فصل به عنوان نایب‌قهرمانی لیگ رسید و سهمیه آسیا را برای باشگاهش کسب کرد.

در ادامه مروری بر همه سه هفته‌های ابتدایی لیگ برتری تیم استقلال داریم تا بهترین و بدترین نتایج، شروع فصول قهرمانی و وضعیت فعلی اش در قیاس با بدترین استارتش را بررسی کنیم.

*لیگ اول؛ استقلال این فصل را با یک تساوی، یک باخت و یک برد و کسب ۴ امتیاز شروع کرد.
* لیگ دوم؛ این تیم با یک برد و دو باخت پیاپی موفق شد فقط ۳ امتیاز بگیرد.
* لیگ سوم؛ دو تساوی و یک برد در لیگ سوم منجر به کسب ۵ امتیاز شد تا این تیم پیشرفت بهتری داشته باشد.
* لیگ چهارم؛ استقلال فصل را با ۲ تساوی و یک برد شروع کرد تا باز هم در شروع فصل ۵ امتیاز گرفته باشد.
* لیگ پنجم (اولین قهرمانی استقلال)؛ آبی‌های تهرانی فصل را با یک برد، یک شکست و باز هم برد استارت زدند و برای اولین بار ۶ امتیاز از سه بازی ابتدایی دشت کردند. این تیم در پایان همان فصل با سرمربیگری امیر قلعه‌نویی برای اولین بار قهرمان لیگ برتر شد.
*لیگ ششم (بهترین شروع)؛ استقلال به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در لیگ ششم بهترین استارت خود را تجربه کرد و با سه برد پیاپی و ۹ امتیاز، بیشترین امتیاز را به دست آورد. پس از آن این نتایج تکرار نشد.
*لیگ هفتم؛ در فصل هفتم استقلال لیگ را با یک برد، یک باخت و یک تساوی و کسب ۴ امتیاز شروع کرد.
* لیگ هشتم (دومین قهرمانی)؛ فصلی که استقلال در پایان به دومین قهرمانی اش در لیگ برتر دست پیدا کرد با یک برد، یک باخت یک تساوی شروع شد تا به رغم کسب ۴ امتیاز، در پایان همراه با امیر قلعه‌نویی دومین بار جام قهرمانی را بالای سر ببرد.
* لیگ نهم؛ مدافع عنوان قهرمانی در لیگ هفتم فصل را توفانی شروع کرد و با یک برد، یک تساوی و باز هم برد در پایان هفته سوم ۷ امتیازی شد.
* لیگ دهم؛ رقم خوردن یک برد، یک باخت و یک تساوی استقلالی‌ها را در آخر هفته سوم ۴ امتیازی کرد.
* لیگ یازدهم؛ استقلالی‌ها فصل یازدهم را با یک تساوی و دو برد پیاپی با ۷ امتیاز شروع کردند.
* لیگ دوازدهم (سومین قهرمانی)؛ تیم استقلال باز هم با سرمربیگری امیر قلعه‌نویی فصلی که با سومین قهرمانی این تیم همراه شد را با یک برد، یک شکست و باز هم برد شروع کرد تا ۶ امتیاز از سه بازی اول به دست آورده باشد.
* لیگ سیزدهم؛ مدافع عنوان قهرمانی در لیگ سیزدهم فصل را خوب استارت زد. برد، باخت و باز برد در سه دیدار اول این تیم را ۶ امتیازی کرد.
* لیگ چهاردهم؛ آبی‌پوشان تهرانی لیگ چهاردهم را با ۲ پیروزی پیاپی و یک باخت و کسب ۶ امتیاز شروع کردند.
* لیگ پانزدهم؛ استقلال فصل پانزدهم را هم مانند لیگ قبل با دو برد متوالی و یک شکست استارت زد و موفق به دشت ۶ امتیازی از مجموع ۹ امتیاز موجود شد.
* لیگ شانزدهم؛ (بدترین شروع)
نایب‌قهرمانی در اوج ناامیدی!
استقلال فصل شانزدهم را با سرمربی جوان ایرانی اش علیرضا منصوریان شروع کرد؛ یکی از محبوب‌ترین بازیکنان استقلال. این مربی البته بدترین شروع در تاریخ ۱۵ دوره قبلی را هم برای این تیم رقم زد و با یک مساوی و دو باخت متوالی تنها یک امتیاز از سه دیدار ابتدایی به دست آورد. منصوریان و تیمش در ۳ هفته بعدی هم با کسب سه تساوی دیگر در مجموع ۶ هفته ۴ امتیاز بیشتر نداشتند. دربی رفت هم در هفته ششم برگزار شد که نتیجه صفر- صفر را برای استقلال در پی داشت. این تیم اولین برد خود در همان فصل را در هفته هفتم به دست آورد. تیمی که در نیم‌فصل دوم نتایج خیره‌کننده‌ای گرفت و حتی پرسپولیس را ۲-۳ شکست داد و نایب‌قهرمانی را از آن خود کرد. بی‌گمان حمایت‌های طرفداران استقلال در آن فصل از کادر فنی یکی از مهم‌ترین دلایل رقم خوردن این نتیجه بود.
* لیگ هفدهم؛ تیم استقلال فصل هفدهم را با باخت شروع کرد و در ادامه یک تساوی و یک برد این تیم را در پایان سه هفته اول ۴ امتیازی کرد.
*لیگ هجدهم؛ استقلال در شروع فصل پیش با دو تساوی و یک پیروزی کارش را استارت زد تا در پایان هفته سوم ۵ امتیازی باشد.
* لیگ نوزدهم؛ استقلالی‌ها در فصلی که همه منتظر شروع هفته چهارم و شهرآورد رفت هستند با کسب یک شکست و دو تساوی برای اولین بار در ۱۹ دوره برگزار شده ۲ امتیازی شدند تا از این نظر به یک امتیاز جدید دست پیدا کنند! و از نظر امتیازی دومین نتایج بد خود را پس از فصل شانزدهم به دست آورده باشند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه