کد مطلب: 

230740
نقل و انتقالات پرسپولیس در شرایطی در جریان است که در اردوگاه این تیم چالش بزرگی شکل گرفته است.
سوء قصد به کاپیتان‌های پرسپولیس؟

به گزارش ایران پژواک، پرسپولیس تا این لحظه از نقل و انتقالات موفق شده فرشاد احمدزاده و محمدحسین کنعانی زادگان را جذب کند. این در حالی است که با جدایی محتمل بشار رسن و قطعی ماریو بودیمیر، نگرانی هواداران این تیم بیشتر مربوط به بخش تهاجمی و جذب یک فوروارد است.

البته باید این موضوع را نیز در نظر گرفت که در حال حاضر لیست پرسپولیس کاملا پر است و نیاز به یک بازنگری و البته قرار گرفتن برخی بازیکنان در لیست مازاد دارد. مساله‌ای که با توجه به محرومیت نقل و انتقالاتی این باشگاه در دو فصل قبل و مدت زمانی که از آخرین خروجی تیم شکل گرفته، یک چالش بزرگ را پیش پای مدیران و سرمربی تیم قرار خواهد داد.

نگاهی به لیست پرسپولیس:

پرسپولیس در حال حاضر در لیست خود این بازیکنان را در اختیار دارد؛ علیرضا بیرانوند، بوژیدار رادوشوویچ، ابوالفضل درویش‌وند، سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، محمد انصاری، شایان مصلح، محمد نادری، احسان حسینی، شجاع خلیل زاده، مهدی شیری، محسن ربیع خواه، کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، فرشاد احمدزاده، امید عالیشاه، سیامک نعمتی، حمید طاهرخانی، سروش رفیعی، مهدی ترابی، علی علیپور، سعید کریمی، مهدی شریفی، سعید حسین پور، آدام همتی، محمدامین اسدی و محمدحسین کنعانی زادگان را در اختیار دارد.

در حال حاضر لیست دروازه‌بانان پرسپولیس بدون در نظر گرفتن شرایط بیرانوند که همچنان امیدوار به جدایی است، تکمیل است. در خط دفاعی نیز سرخ‌ها با عجیب‌ترین ترافیک چند فصل اخیر خود مواجه شده‌اند. در سمت چپ دفاعی (محمد انصاری، شایان مصلح، محمد نادری، فرشاد احمدزاده، محسن ربیع خواه)، در سمت راست دفاعی (حسین ماهینی، مهدی شیری، سیامک نعمتی و آدام همتی)، در قلب دفاعی نیز (سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده، محمد حسین کنعانی زادگان، محمد نادری، محمد انصاری، محسن ربیع خواه، احسان حسینی) شرایط بازی دارند.

در خط میانی نیز کمال کامیابی نیا، محسن ربیع خواه، احمد نوراللهی، فرشاد احمدزاده، سروش رفیعی، سیامک نعمتی، مهدی ترابی، مهدی شریفی، سعید حسین پور، حمید طاهرخانی، آدام همتی قادر به بازی هستند. در خط هجومی نیز علی علیپور در کنار مهدی شریفی، سعید کریمی و محمدامین اسدی حاضر هستند.

تصمیم برای جدایی کاپیتان‌ها؟

بزرگترین ترافیک کنونی مربوط به خط دفاعی تیم است. جایی که باعث شده تا شایعات زیادی در خصوص نفرات لیست مازاد تیم شکل گیرد. شایعاتی شاید به واقعیت نزدیک که باعث چالش درون تیمی نیز شده است. موضوع مربوط به کنار گذاشتن کاپیتان‌های تیم از فصل گذشته استارت خورد. جایی که گفته شد با پیشنهاد باشگاه به برانکو، قرار بوده سیدجلال حسینی و حسین ماهینی به واسطه برخی چالش‌هایی که با باشگاه داشته‌اند، در صورت ادامه فعالیت این مربی کروات در لیست خروجی قرار گیرند. برانکو اما این مساله را در همان زمان نیز نپذیرفت و اعلام کرد اگر باشگاه خواهان چنین تصمیمی است، آن را اعلام و عملی کند. برانکو در مصاحبه خود با تسنیم نیز مدعی شده که تصمیمی برای جدایی کاپیتان‌های تیمش نداشته است تا این شایعات را به سمت باشگاه پررنگ‌تر کند.

جذب کنعانی زادگان در راستای تزلزل جایگاه کاپیتان‌ها

موضوع جذب محمدحسین کنعانی زادگان که عملی شد با اختلاف نظرهای زیادی همراه شده است. این در حالیست که باشگاه پیش از این موفق شده بود با سه عنصر موفق خط دفاعی‌اش (محمد انصاری، محمد نادری و شایان مصلح) برای تمدید قرارداد به توافق دست یابد. اتفاقی که اکنون شایعات درباره کاپیتان‌های تیم را افزایش داده است. واکنش سیدجلال حسینی و حسین ماهینی البته پیش از واقعی شدن جذب کنعانی زادگان چندان به مذاق هواداران خوش نیامد. جایی که عنوان شده مشاور جوان سابق با اعلام این خبر به این بازیکنان مدعی شده در صورت بازگشت این اتفاق را از آنها دور خواهد کرد. هرچند مدیرعامل پرسپولیس نیز در واکنش به این موضوع مدعی شده که هیچ تصمیمی برای کنار گذاشتن دو کاپیتان اول تیمش ندارد و لیستی نیز از سوی کالدرون در اختیارش قرار نگرفته است.

باندبازی کاپیتان‌ها

پرسپولیس فصل گذشته حواشی زیادی را پشت سر گذاشت اما زیر سایه سیاست سیدجلال حسینی و حسین ماهینی در رختکن تیم، مانع از خروج آن از این فضا شد. سیدجلال حسینی بارها در حواشی و شایعات شکل گرفته به عنوان نفر اول جوابگو روبروی هواداران و اصحاب رسانه قرار گرفته و مانع از ایجاد جو منفی علیه تیمش شده تا نشان دهد با تجربه چندین فصل حضور در فوتبال ایران و دستیابی به عنوان پرافتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران، کاملا آمادگی ذهنی عبور از این شرایط را داراست. کیفیت فنی این بازیکن باتجربه نیز مانع از این خواهد شد تا در شرایط کنونی تصمیمی عجیبی از سوی باشگاه برای کنار گذاشتن‌شان شکل گیرد.

موضوع دیگری که در خصوص این دو بازیکن شکل گرفته مربوط به شکل دادن باند توسط آنهاست. با این حال نکته جالب توجه اینجاست که سیدجلال حسینی و ماهینی ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند و این مساله شکل دادن دو باند جداگانه از سوی آنها برای ضربه زدن به رختکن تیم را منتفی می‌کند. کاپیتان‌های بعدی رختکن نیز عالیشاه، نوراللهی، کامیابی نیا هستند که رابطه نزدیکی با بزرگترهای تیم دارند و مشکلی از این جهت شکل نگرفته است.

اردوی ترکیه؛ دوره سرنوشت لیست مازاد

با توجه به لیست پرسپولیس، جدایی چند بازیکن و قرار گرفتن آنها در لیست مازاد، مساله‌ای اجتناب ناپذیر است. خصوصا اینکه تیم برای آمادگی بیشتر نیاز به جذب حداقل یک مهاجم کارآمد دیگر را احساس می‌کند. کالدرون اما طی تمامی روزهای حضورش در تهران، بیشتر مشغول آنالیز شرایط کامل فنی و کیفی و حتی پزشکی بازیکنان بوده است. مشاهده فیلم‌هایی از عملکرد فصول گذشته و همچنین ارزیابی دستیارانش از شرایط کنونی بازیکنان باعث شده تا بنا به اعلام باشگاه، هنوز این مربی به جمع بندی کافی برای اعلام لیست مازاد دست نیافته باشد. بنابراین احتمالا بعد از دیدار‌های تدارکاتی و پشت سر گذاشتن اردوی ترکیه باید در انتظار اعلام اسامی از سوی مرد آرژانتینی ماند. لیستی که احتمالا شاید برخی‌ها را نیز شوکه کند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه

یادداشت