کد مطلب: 

228004
بازیکن سابق تیم فوتبال استقلال گفت: ضعف مدیریتی در خیلی از ارگان‌ها و سازمان‌های ما وجود دارد که فوتبال هم یکی از آن‌ها است.
جباری: زشت‌ترین لیگ دنیا را داریم

به گزارش ایران پژواک، مجتبی جباری بازیکن سابق تیم فوتبال استقلال تهران در خصوص حواشی و مسائل اخیر فوتبال ایران گفت: دلیل اصلی مشکلات و حواشی در فوتبال ایران ضعف مدیریت است و در هر جایی که نگاه کنیم این ضعف وجود دارد. این هم از سایر موارد مستثنی نیست. ما در خیلی از جا‌ها این مشکل را داریم و مشکل ضعف مدیریتی در خیلی از ارگان‌ها و سازمان‌های ما وجود دارد که فوتبال هم یکی از آن‌ها است؛ و اگر که این مشکلات برطرف بشود و بتوانیم مدیر لایق پیدا کنیم که اختیار عمل داشته باشد همه مشکلات حل می‌شوند.

جباری افزود: مدیر لایق می‌تواند مدیر یک باشگاه، فدراسیون، وزیر ورزش و ... باشد و همه این‌ها دست به دست هم می‌دهند که فوتبال برخلاف اینکه هر جای دنیا زیبا می‌شود و همه از زیبایی‌اش لذت می‌برند، اینجا فقط حاشیه باشد. فضای فوتبال در حال مسموم شدن است و این مسمومیت با سرعت در حال گسترش است که مثل سایر جا‌های دیگر هیچکس مسئول فضای حاکم بر فوتبال نیست.

بازیکن سابق استقلال در خصوص اعتراضات اخیر بازیکنان نسبت به قضاوت‌های داوران نیز گفت: بازیکنان به هوای اینکه بتوانند سوت‌های بعدی داور را برگردانند اعتراض می‌کنند. ما واقعا زشت‌ترین لیگ دنیا را داریم بخاطر اینکه یک پنالتی که گرفته ۵ یا ۶ دقیقه بعد پنالتی‌زن پنالتی را می‌زند، چون همه بازیکنان باید به داور اعتراض کنند و بعد نوبت مربیان می‌شود تا بعد از ۵ یا ۶ دقیقه یک پنالتی زده شود.

بازیکن سابق تیم استقلال در واکنش به این سوال که چه کسی می‌تواند به این وضعیت سامان بدهد گفت: من نمی‌توانم وظایف را توضیح دهم، اما مدیران و مسئولان وظیفه دارند جلوی این اتفاقات را بگیرند، زیرا وقتی این مشکلات بزرگتر شود شخصی مانند رئیس فدراسیون باید به آن ورود کند و جلوی آن را بگیرد.

او در خصوص حمایت فدراسیون فوتبال از داوران نیز تصریح کرد: فدراسیون باید از داوران حمایت کند، زیرا وضعیت اعتراضات نسبت به داوری‌ها در حال بدتر شدن است و طرفداران و باشگاه‌ها فشار زیادی به داوران می‌آورند.

او تصریح کرد: مدیریت باید به شکلی باشد که تماشاگران در یک محیط با نشاط و با کیفیت بازی را دنبال کنند و بازیکنان هم تمرکزشان را روی مسابقه بگذارند.

مجتبی جباری گفت: به طور کلی در بحث مدیریت با یک فاجعه رو به رو هستیم و فکر می‌کنم هر مدیری که صحبت‌های من را بشنود با خود می‌گوید که این بحث‌ها درست است و ضعف مدیریتی مشکل ورزش ما است، اما کسی خودش را مخاطب حرف‌ها و انتقادات قرار نمی‌دهد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه