کد مطلب: 

226601
سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: یک سوال از آذری دارم و آن اینکه یک نمونه پیدا کند که در آن صحنه با یک سوت دو امتیاز از تیم گرفته شده و تماشاچیان و یکی از بهترین بازیکنان تیم هم محروم شدند.
قلعه نویی: بیانیه دادن باشگاه ذوب‌آهن برایم قابل هضم نیست

به گزارش خبرورزشی، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیم‌های سپاهان و ذوب آهن اصفهان در دیدار معوقه هفته نوزدهم لیگ برتر، اظهار داشت: نمی‌دانم عید را تبریک بگویم یا نه. برای این اتفاقاتی که در ایران رخ داده واقعا متاسفم. مسئولان باید تمهیدات لازم را می‌اندیشیدند و اینکه چرا نکرده‌اند، جای سؤال دارد. مسئولان باید از قبل پیش‌بینی کنند، این آنهاست. امیدوارم این مشکلات هر چه زودتر برطرف شود.

وی افزود: فکر می‌کنم این هشتمین تجربه‌ام در دربی اصفهان است و باید بگویم این بازی همیشه بهترین فضا را داشته است. دربی اصفهان همیشه سطح بالایی داشته است چه زمانی که این دو تیم جایگاه‌های اول و دوم جدول را داشتند و چه سال گذشته. همیشه جو بازی و سطح آن بالا بوده است، البته بیانیه‌هایی اخیرا صادر شده که فضا را تحت الشعاع خود قرار داده است. من تعجب می‌کنم از باشگاه ذوب‌آهن که چرا به این قضیه دامن زدند، چرا که بحث من با داوران بود و ربطی به سپاهان و ذوب آهن نداشت. یک سوال از آذری دارم که یک نمونه پیدا کند تا در آن صحنه با یک سوت دو امتیاز از تیم گرفته شده و تماشاچیان و یکی از بهترین بازیکنان تیم هم محروم شدند. به نتیجه کاری نداریم، اما واقعیت این است که باید فضای خوبی به وجود بیاوریم. چه در سپاهان وچه زمانی که در ذوب آهن بوده‌ام، همیشه این اتفاقات برای من رخ داده است، اما همیشه باید به دنبال این باشیم که فوتبال خوبی را برگزار کنیم.

سرمربی پیشین تیم‌های استقلال، تراکتورسازی و ذوب‌آهن خاطرنشان کرد: گِله دیگر من این است که شاید ما نباید این بازی را در این تاریخ برگزار می‌کردیم، البته قبلا حق‌مان را به تیم‌های دیگر دادند، اما الان بهتر بود این بازی در شرایطی برگزار می‌شد که در وضعیت بهتری قرار داشتیم. به همین ترتیب فضا را از ما گرفته‌اند. بعد از بازی با پرسپولیس چند هفته به اوج رفتیم وخودمان را پیدا کردیم، اما بحث داوری تراکتورسازی پیش آمد بعد از آن آمدیم دوباره شرایط خوبی پیدا کنیم که دوباره اتفاقات دیگری رخ داد.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان مطرح کرد: انشاالله در سال جدید به سمتی برویم که بیشتر لذت ببریم. امیدوارم من امیرقلعه نویی مانند طبیعت که نو می‌شود تغییر کنم. اگر اشتباهی داریم باید این اشتباه را کنار بگذاریم. اگر کسی از من رنجشی دارد می‌خواهم که من را حلال کند، البته امیدوارم مملکت ما نیز از لحاظ اقتصادی، فرهنگی، هنری و ورزشی به سمتی برود که لیاقتش را دارد. ما ملت شریفی داریم که لیاقت بهترین‌ها را دارند، چیزی که در چند سال گذشته برای آن‌ها رخ نداده است.

قلعه‌نویی با اشاره به دیدار این تیم مقابل ذوب‌آهن گفت: امیدوارم در بازی فردا سه امتیاز را از آن خود کنیم و به صدور جدول برگردیم. اگر به صدر جدول بازگردیم هم از لحاظ جدولی و هم از لحاظ روحی و روانی شرایط خوبی پیدا می‌کنیم، البته باید به مربی مدیریت و هواداران ذوب‌آهن تبریک بگویم که تیم خیلی خوبی را در این فصل دارند. من سال گذشته در نیم فصل دوم با این تیم شراط خوبی داشتم و امسال نیز برای آن‌ها به همراه استقلال و پرسپولیس در آسیا آرزوی موفقیت می‌کنم.

وی در واکنش به اینکه باید دعا کنیم تا مشکلات کشور از قبیل مشکل سیل برطرف شود گفت: دعا چیز خیلی خوبی است، اما خدا نمی‌گوید در خانه تان بنشینید و دعا کنید تا مشکلات حل شود. مسئولان ما باید یکسری مسائل را رعایت کنند و تمهیداتی بیندیشند. می‌دانیم که آن‌ها تلاش‌شان را می‌کنند، اما با اینکه تمهیداتی اندیشیده شود موضوع خیلی فرق می‌کند. باشگاه بزرگ سپاهان فردا درآمدش از این بازی را برای همین موضوع سیل‌زدگان اختصاص داده است. از مردم هم می‌خواهم که از این بازی استقبال کنند و همت عالی‌شان را نشان دهند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان راجع به این سوال که اگر قرار باشد در مثلث جام حذفی و پنج ضلعی لیگ برتر فقط یک جام را از آن خود کنید، این انتخاب کدام خواهد بود، گفت: سوال بسیار سختی مطرح کردید. ما مأمور به تکلیف هستیم. مأموریت‌مان را انجام می‌دهیم و بعد از‌آن دیگر هرچه خدا خواست همان می‌شود. با حضور ۵ تیم در بالای جدول لیگ‌مان پویا شده است، همچنین تیم‌های پایین جدول رقابت سختی با هم دارند، البته چند تیم هم در وسط جدول هستند که برای رسیدن به رتبه‌های بالاتر جدول شانس دارند. به هرحال هر بازی برای ما حکم فینال را دارد و شرایط بسیار سخت شده است. 

قلعه نویی راجع به غایبان تیمش در بازی فردا گفت: ما در این بازی دو سه مصدوم و یک محروم داریم. محمد ایرانپوریان قطعا به این بازی نمی‌رسد، اما برای محسن مسلمان تیم پزشکی تلاش می‌کند تا ببینیم چه می‌شود.

وی درباره عدم نتیجه‌گیری ذ وب‌آهن در لیگ برتر گفت: ذوب‌آهن از لحاظ ساختاری یک باشگاه است دقیقا مانند سپاهان. رئال مادرید هم تیم بزرگی است، اما شاید با یک مربی بزرگ نتواند نتیجه بگیرد. این اتفاق برای ذوب‌آهن هم رخ داده است. شاید نتیجه نگرفته باشد، اما ساختار بزرگی دارد و احتمالا به یک شوک احتیاج داشته که حالا با حضور منصوریان انجام شده است. منصوریان مربی جوان و با ایده‌ای است که حضور او باعث شده حالا ذوب‌آهن شرایط خوبی داشته باشد، هر چند که پیش از این نمازی هم مربی خوبی بوده است، اما همانطور که گفتم تیم به یک شوک احتیاج داشت تا نتیجه بگیرد. ذوب‌آهن تاکنون نماینده شایسته‌ای برای ایران در آسیا بوده است، هر چند که استقلال و پرسپولیس هم بدشانس بودند و آن‌ها هم لیاقت کسب ۴ امتیاز را داشته‌اند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در ادامه راجع به تفاوت‌های دربی تهران با دربی اصفهان خاطرنشان کرد: دربی تهران ابعاد بزرگتر و حساسیت بیشتری هم دارد برای همین این ابعاد بزرگ باعث می‌شود تا کیفیت بازی نیز تحت تأثیر قرار بگیرد. در تهران یک هفته قبل و یک هفته بعد از دربی حرف زده می‌شود، اما دربی اصفهان فقط برای همان روز است. به وضعیت دو تیم در جدول کاری نداریم، اما می‌خواهیم این بازی فضای خوبی داشته باشد. با شناختی که از منصوریان دارم و کیفیتی که چمن ورزشگاه نقش جهان دارد حتما این بازی خوب خواهد بود.

قلعه‌نویی با بیان اینکه سپاهان بیشتر از هر زمان دیگری به حمایت نیاز دارد، عنوان کرد: ببینید از تیم‌های رقیب چطور حمایت می‌شود، اما ما در بازی آخرمان فقط ۱۰ هزار هوادار داشتیم. درست است که برخی از هواداران به شهرستان‌ها می‌آیند و همراه ما هستند و اگر هزار نفر هستند برای ما اندازه ۱۰ هزار نفر انرژی می‌دهند، اما ما ۹ بازی دیگری داریم که ۵ بازی آن داخلی است و باید نهایت استفاده از شرایط میزبانی را داشته باشیم. ما قبلا نیز در سپاهان میزبان نمونه بوده‌ایم و امیدوارم فردا هم هواداران به ورزشگاه بیایند و ما را تنها نگذارند، چرا که این تیم سپاهان از لحاظ بودجه‌ای در رده پنجم جدول لیگ است. این را با سند می‌گویم و می‌خواهم که سازمان لیگ منتشر کند. شاید ما ۵۰ درصد بودجه سه تیم لیگ برتری را داشته باشیم، البته باید از لحاظ پرداختی‌ها از کارخانه و باشگاه سپاهان تشکر کنم، اما به هرحال شرایط دو سال گذشته این تیم خوب نبوده و الان با همه این اوصاف حضور و حمایت مردم برای ما مهم است.

وی افزود: پرسپولیس سال گذشته قهرمان شده و مربی‌اش سه سال است که در این تیم حضور دارد. استقلال هم سوم شده و مربی آن دومین سالی است که در این تیم حضور دارد. از لحاظ بودجه‌ای هم که شرایط بهتری از ما دارند، اما ما با اینکه سال گذشته شرایط خوبی نداشته‌ایم و من هم امسال به این تیم اضافه شده‌ام، ولی در کورس قرار گرفته‌ایم و در جام حذفی نیز به نیمه نهایی رفته‌ایم و حالا حمایت مردم برای ما بسیار مهم خواهد بود، چرا که بازیکنان‌مان بیشتر از توان‌شان در زمین انرژی می‌گذارند و ایثار می‌کنند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره سوالی مبنی بر اینکه آیا مشکلات طبقه دوم ورزشگاه نقش جهان به طور کل برطرف شده است، یادآور شد: سوالات مدیریتی را از خود مدیران سوال کنید، اما فکر می‌کنم مشکل این ورزشگاه بحث مدیریتی است که تعیین و تکلیف نشده است. بودجه را فرد دیگری می‌دهد و هزینه را فرد دیگری می‌کند. از نظر من اگر وضعیت مدیریت مشخص شود، ایرادات برطرف خواهد شد. ورزشگاه نقش جهان دچار دوگانگی مدیریت شده است.

قلعه‌نویی با اشاره به حساسیت رقابت تیم‌های بالای جدول گفت: فشار بالای جدول بسیار سنگین است. شما باید به جز تیم خودتان به ۴ تیم دیگر نگاه کنید و نتایج آن‌ها را رصد کنید. همه این‌ها می‌تواند تأثیرگذار باشد. شما ببینید پرسپولیس که فصل گذشته قهرمان لیگ و نایب قهرمان آسیا شده در نیم فصل چه تغییراتی داشته و چند هفته طول کشیده تا هماهنگ شود، اما ما در ابتدای فصل ۵۰ درصد تیم‌مان تغییر کرده و حالا نیز اگر در کورس قهرمانی هستیم این لطف خدا بوده است، اما این مهم از لحاظ فنی شاید دو سه سال طول می‌کشید تا به این مرحله برسیم. در آن سو رقبای ما از لحاظ بودجه‌ای دو برابر ما هزینه کردند ما نمی‌خواهیم خودمان را گول بزنیم.

وی خاطر نشان کرد: تیم‌مان شرایط خوبی دارد و فقط یک روز تمرینات آن را تعطیل کرده‌ایم. اصلا کاری ندارم به سازمان لیگ که چرا این بازی را الان گذاشته است، اما اگر این بازی در زمانی انجام می‌شد ما در شرایط خوبی بودیم خیلی بهتر بود و الان با این حرکت به ما یک سکته تاکتیکی دادند. می‌خواهیم آنچه در توان‌مان هست در این بازی انجام دهیم و نتیجه بگیریم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان مطرح کرد: اگر یک تیم شهرستانی قهرمان لیگ برتر شود خیلی از معادلات عوض می‌شود به نظرم سپاهان و پدیده معادلات را عوض کردند و شاید بعضی‌ها از این خوش‌شان نیاید.

قلعه نویی درباره کمک ورزشکاران و نقش آن‌ها در مشکلات برخی شهر‌ها از لحاظ سیل‌زدگی و زلزله گفت: در گذشته ما جهان پهلوان تختی را داشتیم. االان هم افرادی مانند دایی، هادی ساعی و سردار آزمون حضور پیدا کرده و کمک می‌کنند این در فرهنگ ما ایرانی‌ها وجود دارد. فقط دعا کنیم که مسئولان حمایت بیشتری کنند. همیشه رفتار‌های پهلوانی در بین ورزشی‌ها و هنرمندان ما وجود داشته است.

وی درباره بحث کنار رفتن عادل فردوسی پور و تغییرات ساختاری برنامه ۹۰ یادآور شد: همین دیروز با فردوسی پور صحبت می‌کردم و اولین کسی که موضعم را در رادیو اعلام کردم من بودم و در مصاحبه ام از عادل حمایت کردم. دنبال شو نیستم و همیشه رک حرفم را زده‌ام و دنبال سیاسی بازی نبوده‌ام. با حذف عادل مخالف هستم برنامه‌ای که این شرایط را دارد اگر حذف شود مخالف هستم. اما به هرحال هر برنامه‌ای باید چارچوب خودش را داشته باشد. ۹۰ نیاز فوتبال ایران است، اما نودی که در اوایل پخش می‌شد و هدفش کمک به فوتبال بود. مطمئنم عادل برمی‌گردد، اما دیروز به او گفتم که قدرت باعث می‌شود به قول ما نازی آبادی‌ها در راه به جاده خاکی بزنیم. آدم در هر جایگاهی که هست باید خدا را درنظر بگیرد. اگر خدا را در نظر بگیری و اشتباه هم بکنی باز هم خدمت کرده‌ای. انشاالله که عادل برگردد، چون این برنامه برای عادل است و این موضوع مانند این است که فرزند کسی را از او بگیرند. انشالله همیشه همه آدم‌ها در کارهایشان خدا را درنظر بگیرند. همه اشتباهاتی داریم، اما باید روی نقاط ضعف و قوت خودمان کار کنیم. تا ضعف‌ها را کم رنگ و قوت‌ها را پررنگ‌تر کنیم. فکر می‌کنم اگر برنامه ۹۰ به روال ۸ سال پیش برگردد خوب خواهد شد و ما باید به چیزی که مردم دوست دارند احترام بگذاریم من خودم همیشه می‌توانستم در مسیر عادل قرار بگیرم، اما همیشه حق را گفتم. من همیشه حرفم را با درنظر گرفتن خدا زده ام.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه