کد مطلب: 

226581
هافبک ملی پوش عراق معتقد است جام صلح و دوستی در سطح بالایی برگزار می شود و بازیکنان تیم کشورش پتانسیل بسیاری برای پیشرفت در آینده دارند.
همام طارق: دل من و هم تیمی هایم شکسته

به گزارش ورزش سه، طارق همام، هافبک تیم ملی عراق و باشگاه استقلال که هم اکنون با تیم ملی کشورش در شهر بصره حضور دارد، در گفت و گویی با رسانه های عراقی اظهار داشت: بعد از فاجعه غرق شدن قایق تفریحی در موصل، دل همه ما شکست و در سراسر جهان هم این ناراحتی شایع شد. چنین اتفاقاتی که موجب فوت تعداد زیادی از انسان ها می شود، باید با احترام یادآوری شود و باید بنگریم که چرا بی گناهان به این سادگی کشته می شوند.

او افزود: خیلی ها تصور می کنند بازیکنان تیم ملی فقط روی فوتبال تمرکز کرده اند، ولی همه ما می دانیم که جزئی از این مردم هستیم و مصیبت رخ داده برای هر فرد عراقی، مصیبتی برای ما است. کاروان تیم ملی بعد از مشاهده این فاجعه خیلی ناراحت شد و جوی غیر طبیعی بر تیم حاکم شد. می خواستیم مقداری از درد خانواده ها را از طریق ارسال پیام های مختلف کم کنیم و درگذشت این انسان های بی گناه را تسلیت بگوییم. بازی با سوریه، با سکوت آغاز شد و در دیدار با اردن نیز یاد و خاطره این افراد زنده نگه داشته خواهد شد.

هافبک عراقی ادامه داد: تلاش می کنیم عنوان قهرمانی دومین دوره مسابقات جام صلح و دوستی را به دست آوریم تا با اهدای جام به خانواده شهدا از آنها تقدیر کنیم و نشان دهیم که در کنارشان هستیم. این یک پیام به همه آنها دارد و می گوید که عراق از شمال تا جنوب یک ملت واحد است و اگر قسمتی از این بدن بیمار شود، همه اعضای دیگر آن باید تلاش کنند تا بیماری را رفع کنند.

همام درباره بازی قبلی تیم عراق نیز گفت: پیروزی مقابل سوریه به ما کمک کرد یک نیروی قوی برای سطح بالاتر پیدا کنیم و نشان داد امیدهای ما برای کسب عنوان قهرمانی زنده است. باید یک نتیجه مثبت مقابل اردن بگیریم و به پیروزی برسیم. در این صورت، چند هدف را با یک تیر زده ایم و کم کم برای ورود به مراحل مقدماتی جام جهانی آماده می شویم.

او در مورد سطح تورنمنت سه جانبه بصره اینگونه گفت: خیلی ها تصور می کنند اسم جام صلح و دوستی باعث کاهش تلاش تیم های حاضر در این مسابقات است اما این درست نیست و از اهمیت این مسابقات ملی نمی کاهد. رقابت تیم ها در سطح خوب آسیایی است. مسابقات در فیفادی برگزار می شود و مثل بقیه تیم های دنیا به بازی های مهم می پردازیم.

وی افزود: عملکرد تیم ملی به خصوص در نیمه دوم برابر سوریه شکل حقیقی فوتبال عراق را منعکس کرد. معتقدم تیم فعلی عراق قابلیت های بیشتری دارد و می تواند عملکرد خیلی بهتری داشته باشد. اگر امکانات لازم برای این بازیکنان فراهم شود و بازی های تدارکاتی مقابل تیم های ملی مهم انجام شود، این تیم خیلی بهتر خواهد شد.

طارق درباره حریف بعدی عراق نیز گفت: بازی با اردن آسان نخواهد بود. آنها یکی از تیم های محکم و قوی قاره هستند و نتایج خیلی خوبی در جام ملتها کسب کرده اند. جدا از نتیجه، دو تیم می توانند از این بازی بهره لازم را ببرند.

گفتنی است، طارق همام به دلیل آسیب دیدگی بازی با اردن را از دست داده است و امروز تکلیف میزان دور بودن وی از میادین مشخص خواهد شد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه