کد مطلب: 

223699
پلیس در عملیاتی مسلحانه به شرارت‌های چند جوان در مشهد پایان داد.
دختران دبیرستانی مشهد از این 3 پسر وحشت داشتند

به گزارش رکنا، در پی تماس تلفنی والدین دختری جوان با پلیس مبنی بر ایجاد مزاحمت افرادی برای فرزندشان، بلافاصله گروهی از مأموران دایره تجسس کلانتری مصلای مشهد برای بررسی موضوع وارد عمل شدند و به سراغ شکات پرونده رفتند.

مادر این دختر نوجوان در اظهاراتش مدعی شد که از چندی پیش چند جوان شرور در راه بازگشت دخترش از مدرسه برای وی ایجاد مزاحمت و تهدید به آدم‌ربایی و اسید‌پاشی کرده‌اند.

گروه بررسی‌کننده در قدم بعدی خود برای تکمیل تحقیقات ابتدایی و جمع‌آوری مستندات پرونده به سراغ دختر جوان رفتند. این دختر پانزده‌ساله در مواجهه با پلیس گفت: «‌مدتی بود که چند پسر جوان با خودروهای مختلف در مقابل مدرسه‌مان می‌ایستادند و زمانی که مدرسه تعطیل می‌شد به سراغ برخی از دانش‌آموزان می‌رفتند و می‌خواستند تا با آن‌ها ارتباط بگیرند. آن‌ها وقتی با جواب منفی دانش‌آموزان مواجه می‌شدند برای اینکه به خواسته شومشان برسند دختران را تهدید می‌کردند. چند روز پیش این قرعه به نام من افتاد و آن‌ها به سراغم آمدند. وقتی با جواب رد من مواجه شدند تهدیدم کردند که اگر به خواسته‌شان تن ندهم مرا ربوده و رویم اسید  می‌پاشند.»

دستگیری ٣ جوان ٢٠۶ سوار

مأموران دایره تجسس کلانتری مصلی پس از به دست آوردن این اطلاعات موضوع را به دادسرای ناحیه٧ مشهد اعلام کردند و پس از اخذ دستور قضایی برای دستگیری متهمان این پرونده وارد عمل شدند.

گروه تحقیقاتی این پرونده در ابتدا با همکاری شاکی چهره متهمان را ترسیم کردند و در اختیار دیگر گروه‌های گشتی پلیس قرار دادند. مأموران با احتمال اینکه متهمان در اطراف مدرسه مشاهده خواهند شد، در مرحله بعدی تحقیقات خود به رصد میدانی محیط اطراف مدرسه شاکی پرداختند و آن را زیر نظر گرفتند.

بررسی‌های میدانی ضابطان قضایی ادامه داشت تا اینکه مأموران به یک دستگاه خودرو سواری ٢٠۶‌که در اطراف مدرسه مورد‌نظر پرسه‌زنی می‌کرد مشکوک شدند. ظن پلیس به این خودرو سواری که ٣سرنشین داشت، موجب شد تا مأموران به سراغ آن بروند. شک گروه رسیدگی‌کننده در حالی به یقین تبدیل شد که راننده به محض رؤیت خودرو پلیس پا به فرار گذاشت.مأموران که نمی‌خواستند متهمان به سادگی از چنگشان بگریزند پس از اعلام چند اخطار ایست به استناد قانون به‌کارگیری سلاح دست به اسلحه‌های خود بردند و چند تیر هوایی شلیک کردند.

متهمان با شنیدن صدای شلیک به ناچار خودروشان را متوقف و تسلیم قانون شدند. ٣ متهم دستگیر شده به دستور مقام قضایی برای تحقیقات تکمیلی به کلانتری مصلی منتقل شدند.تحقیقات این پرونده ادامه داشت که یک دستگاه خودرو سواری پراید در اطراف مدرسه مورد نظر به رؤیت مأموران رسید. زمانی که پلیس برای متوقف کردن این خودرو مشکوک وارد عمل شدند، راننده آن نیز پا به فرار گذاشت و از چنگ مجریان قانون گریخت که تحقیقات برای دستگیری راننده و دیگر سرنشین این سواری ادامه دارد.

مزاحمت‌های سریالی

فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی در تشریح دیگر ابعاد این پرونده گفت: متأسفانه پنهان‌کاری دختر نوجوان در اعلام گزارش این ماجرا به والدین خود و مسئولان مدرسه موجب شدت آسیب روحی و نگرانی او شده بود، تا جایی که این دختر نوجوان در مصاحبه با کارشناسان مشاوره ما در پلیس گفته بود برای رهایی از این مزاحمت‌ها و خلاصی از دست مزاحمان تصمیم به خودکشی داشته که البته منصرف شده است. به گفته سردار محمد کاظم تقوی، مأموران به محض دستیابی به اطلاعات این پرونده وارد عمل شدند و در اقدامی بموقع ٣ نفر از متهمان را دستگیر و با دستور مقام قضایی خودرو آن‌ها را توقیف کردند. ٣متهم دستگیر شده ابتدا حاضر به همکاری با پلیس نبودند اما در مواجهه با مستندات پرونده به جرمشان اعتراف کردند.

وی تصریح کرد: این افراد پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات اولیه برای ادامه مراحل قانونی به دادسرا منتقل شدند.

تقوی ادامه داد: در ادامه تحقیقات این پرونده یک دستگاه خودرو سواری پراید که در اطراف مدرسه مورد نظر پرسه‌زنی داشت شناسایی شد که متأسفانه از چنگ مأموران ما گریخت و تحقیقات برای دستگیری ٢ سرنشین فراری آن ادامه دارد. در تحقیقات بعدی مأموران مشخص شد که متهمان فراری از همدستان ٣ متهم دستگیر شده هستند.

فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی هشدار داد: امروز لازم است که پدر و مادرها فرزندان جوان خود را از خطرات احتمالی در برقراری برخی رابطه‌ها آگاه کنند و توصیه لازم را به فرزندانشان داشته باشند، همچنین به والدین توصیه می‌شود در محیط خانواده فضایی صمیمانه را حاکم کنند رابطه‌ای دوستانه داشته باشند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه