کد مطلب: 

223289
مظاهریان گفت: صدور پروانه ساختمانی در تهران ۶.۴ درصد افزایش یافته است.
ساخت و ساز در تهران جان گرفت

به گزارش باشگاه خبرنگاران، حامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افزایش سرمایه گذاری در بازار مسکن اظهار کرد: این مساله نشان دهنده این است که جذابیتی در بازار مسکن ایجاد شده تا سرمایه گذاران به آن ورود کنند.

وی اضافه کرد: با افزایش صدور پروانه‌های ساختمانی، ساخت ساز در آینده بیشتر می‌شود و مهندسان و کارگران ساختمانی بیشتری مشغول کار خواهند شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: آمارهای ۹ ماهه ابتدای امسال در شهر تهران در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۶۶.۳ درصد افزایش قیمت را نشان می‌دهد، همچنین مطابق این آمار، تعداد مبایعه نامه‌ها حدود ۲۴ درصد کاهش داشته همچنین ارزش ریالی مبایعه نامه‌ها ۱۷.۷ درصد افزایش یافته است.

مظاهریان درباره علت کاهش معاملات مسکن، گفت: در بازارهای موازی نیز یک آرامش نسبی برقرارشده و همه بازارها منتظر هستند تا شرایط جدید را ارزیابی کنند، البته تلاش‌های دولت نیز مؤثر بوده و توانسته از شتاب قیمت‌ها بکاهد.

به گفته وی، صدور پروانه ساختمانی در تهران ۶.۴ درصد افزایش یافته است.

مظاهریان با تأکید بر اینکه برنامه وزارت راه و شهرسازی در دو سال آینده کمک به تولید مسکن است، افزود: این اعتقاد وجود دارد که اگر به‌اندازه کافی مسکن تولید شود بازار به تعادل می‌رسد؛ وزارت راه و شهرسازی در نظر دارد با توجه به شرایط پیش‌آمده که به سوی رکود در حرکت است جریان مثبت تولید را حفظ کند تا واحد مسکونی به اندازه کافی برای متقاضیان وجود داشته باشد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه

یادداشت