کد مطلب: 

221799
معاون دادستان مشهد در واکنش به انتشار خبر ممانعت از ازدواج دختر ۹ ساله‌، اظهار کرد: دادستان و مدعی العموم وظیفه حفظ حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم و خاصه حمایت از کودکان و نوجوانان را عهده‌دار است.
هشدار معاون دادستان به عاملان بی آبرویی دختر ۹ ساله در مشهد (+عکس)

قاضی نیره عابدین زاده در واکنش به انتشار خبری از جانب رسانه‌ای در مورد سرنوشت دختر ۹ ساله‌ای که از ازدواج او ممانعت شد، اظهار کرد: دادستان و مدعی العموم وظیفه حفظ حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم و خاصه حمایت از کودکان و نوجوانان را عهده‌دار است.

وی افزود: دستگاه قضا همانطور که چند ماه گذشته در اقدامی به موقع از نقض حقوق کودکی از شهروندان این جامعه اقدام کرد، در اقدامی مشابه نیز از سوء استفاده افراد و اشخاص با نقض حریم خصوصی این کودک جلوگیری به عمل می‌آورد.

معاون دادستان مشهد عمومی و انقلاب گفت: افراد باید بدانند که اخلاق و قانون اجازه نخواهد داد افراد رسانه را ابزار عنوان مسائل خصوصی دخترکی نماید که سرنوشت وی در صورت اقدام به موقع معلوم نبود.

قاضی عابدین زاده با بیان اینکه چنانچه زندگی آینده یک کودک بخواهد زمینه ساز نگاه رسانه‌ای برای افراد و اشخاص گردد قطعا ورود جدی خواهد داشت، بیان کرد: دستگاه قضا اجازه نمی‌دهد اقدامات مددکاری و روانشناسی چند ماهه که زمینه ساز آرامش دختر ۹ ساله گردیده، بازیچه رسانه‌ای گردد.

وی تاکید کرد: تذکر داده می‌شود از هر گونه اعلام نظر و اقدامات رسانه‌ای فارغ از صحت و سقم آن در مورد زندگی خصوصی دختری که یک طرف این ماجرا بوده و حق دارد سال‌های بعد زندگی خود را با انتخاب صحیح و آرامش در جامعه زندگی کند، خودداری شود و با رعایت اخلاق حرفه‌ای و عدم ایجاد جنجال رسانه‌ای، مانع از نقض حقوق شهروندی افراد گردند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه